| Ecea a întrebat:

De ce ascultam muzica?

6 răspunsuri:
| Ecea explică:

@CinevaDiferitDePersoanaTa nici eu nu am un raspuns foarte clar la aceasta intrebare.
Pur si simplu sunt dependent, nu imi imaginez sa treaca o zi fara sa ascult cel putin 30 min. muzica, cred ca sunt putin maniac sau obsedat.

Pentru mine pur si simplu o viata fara muzica este o viata lipsita de logica.

| flory9787 a răspuns:

Muzica reprezintă: thinking
1. Lucrul pentru care mă mai scol dimineaţa
2. Lucrul pentru care mai lupt pentru viaţă
3. Ştiinţa ştiinţelor
4. Lucrul ce-mi dă curaj
5. Bucuria de a trăi
6. Libertatea de a fi eu
7. Viaţa mea.
Reprezintă cam totul pentru mine si ador atunci cand ascult muzica!

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

Pentru că ea ne dischide propriul Univers.
Tu de ce asculţi muzică?!

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

@Ecea nu, nici vorbă de a fi maniac sau obsedat de muzică.
Unii oameni în loc să înceapă o dimineaţă cu o cafea dulce-amăruie, încep cu o melodie.Este ceva plăcut, firesc şi mult mai relaxant.

(Uite o propunere)
http://www.youtube.com/watch?v=sK3Amzi9vxQ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happyfoarte simplu! ascultam muzica pentru ca uneori cu ajutorul muzicii dam glas sentimentelor. o melodie e ca si o poveste...te poti regasi in ea. de fapt, sunt atat de multe motive pentru care ascultam muzica ...incat intrebarea e putin rasuflata, din punctul meu de vedere. happy eu am fost conceputa pe muzica cu 21 de ani in urmabig grin si o parte din mine traieste pentru muzica. atunci cand ascult o melodie care imi place si in care ma regasesc, totul capata sens,zambesc mai mult,simt mai mult, plang mai mult. hai, ca in adancul inimii si tu stii de ce ascultam muzica.

| Dropsyyy a răspuns:

Daca nu ar fi muzica... Viata noastra ar fi mohorata. Muzica ne duce intr'o lume de vis. Versurile se aseamana vietii noastre. Ne ajuta sa trecem mai usor peste dezastre. Iubesc muzicaaa :X Nu stiu ce ma's face fara ea...