| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti voi ca Ozzy Osbourne este "omul diavolului"? Chiar el a recunoscut ca nu e adevarat.E catolic, doar e casatorit religios.

Răspuns Câştigător
| TheLordofSalem a răspuns:

Consider ca acestea sunt doar niste aberatii scrise de mass-media (probabil). Oricum nu prea are importanta cine a spus asta. Imi place muzica lui, iar daca esti fan Ozzy Osbourne chiar nu conteaza ce se spune despre el. Tot respectul pentru acest om si pentru ce a realizat in intreaga sa cariera.

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu e fiul nimanui, ma, e The Prince of Darkness!

| aliceinchains a răspuns:

Dacă și de Led Zeppelin au zis că melodiile lor au mesaj satanic, ce mai poți zice? Pe orice site vezi chestii de genul, gen Noua Dreaptă, sunt niște idioți. Toți. Nu lua în seamă astfel de aberații. Ăștia se leagă nu numai de black metal, ci de orice gen de rock, fie el și alternativ. Limitați.

| RockNbeer a răspuns:

Stai linistit, si Alice Cooper este crestin si tot acelasi lucru a patit si el cu mass-media...

| NoShit a răspuns:

Că inculţii asociază orice tip de muzică rock cu lucrătura diavolului.

| dracu14 a răspuns:

Si eu sunt ateu si toti ma fac satanist, nu ai ce sa le faci, atat ai duce capul...