| anonim_4396 a întrebat:

De ce este 1 iunie ziua copilului?

5 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Ca romanul nu stie ce sa mai inventeze doar ca sa nu munceasca! In fiecare zi sarbatorim "ceva", ba ziua verde, ba ziua muncii (ironic) ba nu stiu ce.

Oricum sunt de acord cu ziua copilului, macar atunci parintii ar trebui sa petreaca mai mult timp cu odrasla lor.

| Slavic a răspuns:

1 iunie, ziua copilului
Ziua copilului este un prilej de a sarbatori copilaria, de a oferi sprijin copiilor, de a inspira comunitatea si familia noastra, de a aprecia si iubi copiii si de ce nu de a-i pregati pentru un viitor sanatos, fericit si plin de succese.

| Munchkin a răspuns:

Degeaba laughing

| Boniboon a răspuns:

Pentru "Sin", nu numai in Romania se sarbatoreste 1 Iunie, ziua copilului happy Este o sarbatoare internationala. Si in plus e zi libera doar pentru copii laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De branza, ca urda-i scumpa...