| RockaruL a întrebat:

De ce oamenii clasifica rock-ul ca pe o muzica satanista?

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Pentru ca nu inteleg aceasta muzica, care este destul de complexa. si evident habar n-au de diversele genuri de rock si se arunca la presupuneri gen " rock-ul este o muzica pe care dai ca disperatul din cap si te comporti ciudat, urland din toti rarunchii". parerea mea este ca fiecare ar trebui sa asculte orice gen de muzica vrea, insa fara a critica gusturile altora. multora din ziua de astazi le place rock-ul, tocmai pentru simplul fapt ca exprima ceva anume, ceva concret, niste sentimente pure, iar majoritatea melodiilor au si niste cuvinte profunde, legate de viata, de orice. eu cred ca este o muzica foarte bine structurata, de aceea oameni prosti nu o pot intelege pe deplin, nu o pot simti cum trebuie, si tocmai de aceea ajung sa insulte rocker-i sau chiar rock-ul in sine.
cei care nu stiu nimic despre acest gen de muzica, au auzit franturi din diverse ( gen death metal, hard rock, etc etc ) si au vazut prin filme cine stie ce alti "nespalati", despre care se pretindea ca asculta rock, se rezuma in a jigni. e, problema lor. happy kiss

7 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Pentru că sunt proşti şi mulţi sug ****, dă-i în morţii lor. Futu-le rasa lor în gât.

| FucktheSystem a răspuns:

De inculți. Pentru că le depășește nivelul mental, ce nu înțelegem e de la Satana și e rău. Cei acre zic că rock-ul e satanist nu știu nimic nici despre rock și nici despre satanism, trist.

| AnaisC a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care Binca DRagusanu e o "diva", Justin Bieber un "idol" si Miley Cyrus o printesa;)
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

La ce te mai intrebi? N-ai auzit de incultura?

| pwp a răspuns:

Pentru ca sunt grei de cap

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

De prosti ce sunt de-aia clasifica rock-ul ca pe o muzica satanista

| punkbamzoom a răspuns:

Pai...Rock`ul este inteles de foarte putina lume.Multi spun ca e doar o porcarie pe care dai din cap, niste zdranganeli aiurea sau in alte cazuri spun ca este o muzica satanista.Crede-ma,nici eu nu inteleg de ce multi spun ca Rock`ul si Punk`ul reprezinta muzica satanista.laughing Eu una am auzit lucrurile astea` doar de la manelisti si batrani.Parintii nu-mi reproseaza nimic pentru. ca ei au fost cu muzica Rock.big grin