| likesun a întrebat:

De ce se schimba vocea (cel putin asa mi se pare) atunci cand inregistrez cu telefonul. Vocea inregistrata este mult mai subtire decat ii vocea normala sau asta inseamna ca nu ai voce(de cantat).

Răspuns Câştigător
| MдĐдLiNид a răspuns:

Aparatele de inregistrat( aici incluzand si microfonul ) schimba vocea. Daca vocea cea schimbata ( la microfon) este neplacuta, nu e "buna" pentru cantat. Dar daca e placuta, chiar daca nu e vocea ta originala, daca ai intra in industria muzicii sa zicem totul ar fi la fel. Inregistrari cantat la microfon, deci daca vocea de la microfon e placuta e "buna" de cantat. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Condurachi_Veronica_1997 a răspuns:

Telefoanele sau aparatele de înregistrat,nu înregistrează vocea ta,dar pare mai schimbată.
De exemplu,când se înregistrează un cântec, la un studio special, vocea persoanei care cântă, nu este cea a ei, dar este schimbată.
Așa sunt aparatele happy Nu ai ce să faci laughing