| anonim_4396 a întrebat:

Decii, eu ascult rock de ceva vreme. thinking Si as vrea sa stiu, daca asculti rock, trebuie neaparat sa ai plete. adica daca asculti rap, sau alt gen de muzica, nu-ti trebuie o tunsoare anume thinking

Răspuns Câştigător
| Captoresque a răspuns:

Nu-ți trebuie.
De exemplu, dacă asculți dubstep, nu trebuie să te tunzi ca Skrillex. Ar fi o prostie, după părerea mea, să-ți faci o tunsoare doar ca să-ți definească stilul muzical.

Nu este nicăieri scris că cei care ascultă rock trebuie să aibă părul lung. Și nu este universal valabil, sunt foarte mulți rockeri (chiar și fete) care au părul scurt.

17 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Cine ti-a zis asta a facut misto de tine.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Ce treabă are bă una cu alta? Tu asculţi muzică sau îţi schimbi look-ul?

| Nucreeed a răspuns:

Sa vezi soarele doar 1 data pe an

| Thunderstruck a răspuns:

Daca ascultai rock nu puneai intrebarea asta.

| JustMusic a răspuns:

Ha? De unde ti-a venit ideea asta, poti sa fi cu pelte si sa asculti amnele si poti fi ras in cap si vopsit curcubeu si sa asculti rock.
Asculti ce iti place si te tunzi tot cum iti place chiar daca nu corescpunde tunsoare cu genul muzical.

| Duucu a răspuns:

Obligatoriu,dacă nu, rămăi manelar.

| KristalPop a răspuns:

Nu, nu trebuie neapărat.
Este o preferinţă, un lucru frecvent în rândul rockerilor.
A avea părul lung nu este necesar când asculţi rock, deşi este o schimbare de imagine care ar arăta lumii ce preferi în materie de muzică. Totuşi, părul lung e o opţiune, doar dacă îţi place să îl porţi lung. Sunt destule exemple de rockeri tunşi scurt sau chiar şi cheli.
Sunt metalişti legendari tunşi scurt.
Însă la un rocker pletos se vede mult mai mişto când face headbanging, decât la unul tuns scurt.
Până la urma urmei, rockul este doar muzică, nu contează cum arată cel de ascultă dacă apreciază.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu neaparat. De ce sa fi ca restul?winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca n-ai plete n-ai dreptu' sa asculti rock, ce naiba?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

* facepalm *
Nu. Poţi să fii chel sau poţi să ai câte-un smoc de păr din 3 în 3 centimetri. Nu contează.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e o regulă.
http://www.youtube.com/watch?v=MXQUB-UQ-NE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Freza nu are nimic cu muzica, man. Depinde de ce iti place tie si de personalitatea ta. Nu freza sau pletele te vor face rocker ci persoanalitatea ta.

| Dragonfly6 a răspuns:

Poti sa fii si chel si sa asculti rock. Nimeni nu te opreste.

| MauriceCorelli a răspuns:

Http://imgur.com/a4uo7WF

Rapperi trebuie sa poarte hanorac, sa vorbeasca gros, sa aiba organe in gura 24/7. Rockerii trebuie sa fie pletosi, imbracati in negru, cu pierce-uri, preferabil, izolati si mizantropi. Amatorii de jazz trebuie sa fie domni si doamne rafinate, imbracati corespunzator, cu coniacul in fata, super-rafinati. Cei care asculta celtica trebuie sa aiba pe tavan tablouri cu lepriconi, William Wallace, sa stie galica veche, sa aiba o colectie de trifoi si sa o idolatrizeze pe Enya. Cei care asculta electronica trebuie sa fie vesnic sparti, sa se duca neaparat la TommorowLand si sa fie hedonistii hedonistilor.

Iar limitatii nu trebuie sa puna intrebari ca cea pusa de tine.

| TC3 a răspuns:

laughing) eu ascult manele si ma imbrac ca un rapper ...deci tunde-te la chelie si asculta popularawinking

| psawyer a răspuns:

E ca**t. te tunzi cum iti place, n-are legatura una cu alta. de cand fiecare gen muzical are o tunsoare anume? nu... n-are!

| AlexiAle94 a răspuns:

Fi tu însuţi indiferent de genul de muzica pe care asculti sau de hobby-urile pe care le ai.Doar tu stii cum iti place sa te porti nu trebuie sa faci asta dupa un anumit criteriu, este o prostie ci dupa cum vrei tu.Muzica rock este buna si eu ascult si arat ca un om obisnuit cu o viata normala si cu propria gandire.Sa iti iasa din cap aceasta mentalitate si ti-o spun din prietenie.Toate cele bune.