| Rares_Nitu_1995 a întrebat:

Dintre cei care au experienta.
Am auzit ca un microfon folosit in jocuri gen guitar hero sau rock band(exact de acel microfon vorbesc) ar fi de o calitate asemanatoare celor profesionale(de exemplu acel vestit shure m58). Ma refer aici in special la inregistrat voce pentru melodii. Calitatea este una buna? Sau poate fii folosit doar pentru joc?

Multumesc anticipat! Si dau funda!

1 răspuns:
| RockNbeer a răspuns:

Din cate imi dau eu seama este fabricat pentru joc, deci ar trebui folosit doar pentru joc.
Daca vrei un sunet bun, cumpara-ti un microfon adevarat.