| WhiteWolf7 a întrebat:

Dragi rockeri/metalisti, cum ati inceput voi minunata calatorie in fantastica lume a rockului/metalului?
Deja cam stiu care sunteti rockeri si care doar va dati, asa ca astept multe raspunsuri, de la aia adevarati, si de la ceilalti daca vor...

4 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Din pura curiozitate.Nu mai stiam ce sa ascult si am zis sa incerc ceva melodii rock.Printre primele formatii au fost AC/DC, Nirvana, Guns n' Roses, Scorpions etc.Acum, ascult (aproape) toate subgenurile rockului (pop rock sucks!)

| Bogdanux a răspuns:

Eu am inceput de mic copil, de la parintii mei, care ascutau rock clasic, gen Scorpions, Queen, Deep Purple, Aerosmith.Pe atunci nu prea dadeam o atentie muzicii, ascultam ce ascultau si ei.Prin clasa a 4-a, a 5-a am inceput sa-mi placa si mai mult muzica rock/metal, fiindca cunoscusem prieteni care erau deja in clase mai mari sau chiar la liceu, deci aveau ceva gusturi muzicale in zona asta.De la ei mi-am format in mare parte "radacinile". Acum am ajuns sa fiu si eu in locul lor.Totusi, mi-ar fi placut ca ai mei sa fi ascultat si metal, ar fi fost mult mai cool.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

De cand eram mai mica pe la vreo 6 ani am inceput sa aflu. Tatal meu era un fan inrait Queen, Scorpions, Guns'n'roses, Metallica, avea concerte inregistrate, albume intregi, care pentru mine erau raiul interzis ( tinea foarte mult sa le pastreze intacte ) si cum de la bun inceput l-am luat ca exemplu, imi placea sa cred ca trupele acestea erau si trupele mele preferate. Cu timpul chiar au inceput sa-mi placa, si bineinteles ca nu am ramas blocata doar pe ele. Am aflat de la prieteni diverse alte trupe, in special de metal, autohtone. Astfel am descoperit ca nu exista muzica mai buna, mai de calitate decat rock-ul ( dupa parerea mea ).

| BellaSomerhalder a răspuns:

Influenta unor prieteni, nu-s prea multe de spus. My first bands: Rammstein, Scorpoins, Kiss. Bineinteles ca si acum imi plac trupele astea, doar ca pe-atunci erau singurele pe care le stiam.