| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Nu mai ştiu ce melodii să mai ascult ce formaţii, ce trupe şi ce melodii rock, heavy, death de astea mai ştiţi, dar mai noi! Vă rog mult! Fundă!

Răspuns Câştigător
| Gorath a răspuns:

De ce să fie noi? Metalul e ca vinul, nu se învecheşte niciodată, aşa că nu mai îl clasifica după nou şi vechi,e penibil. Încearcă melodii de la Immortal, Dimmu Borgir, Burzum, Mayhem. După ce le asculţi pe toate, mai vorbim.

3 răspunsuri:
| tocoal a răspuns:

Trivium, Metallica, Children of Bodom, Megadeth, Slayer, Skillet, Manowar..etc.

| Vegah a răspuns:

Bagă-te pe folk metal, n-o să regreţi. big grin

| Dixieee a răspuns:

Agathodaimon,Bucovina,Negură Bunget,Marţolea,Cannibal Corpse,Suicidal Angel,Belphegor,Behemoth,Bathory,Death,Exodus,Testament,In Flames,Gamma Ray,Disarmonia Mundi,Ava Inferi,Cradle of Filth,Dimmu Borgir,Mayhem,Immortal,Amorphis,Amon Amarth,Kalmah,Norther,Heidevolk,Ensiferum,Korpiklaani, Bloodbath, Alice in Chains, Skid Row, Dream Theater...etc.