| Loulou2903 a întrebat:

Hei.Vreau si eu statusuri noi de prietenie

4 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

1. Ai gresit categoria
2. Prietenul la nevoie se cunoaste

| HighByTheBeach a răspuns:

#Daca cea mai buna prietena ar fi fost barbat, m-as fi casatorit cu ea.
#Au venit,au mancat, au plecat. PRIETENII.
#Doar o prietena poate sa vina la tine acasa,sa deschidea frigiderul,sa ia o ciocolata, dupa care sa intrebe:,,Vrei si tu?".
#Prietenii sunt persoanele care stiu ce scorpie esti tu de fapt, insa tot prietenesc cu tine.
#Prietenii adevarati sunt gata sa-si dea si viata unul pentru altul... dar cind merge vorba despre guma de mestecat:,,Mai du-te tu... E ultima".
#Am mers la prietena cea mai buna sa plang. Am ras. Am plecat acasa.

# Numai prietenii adevarati pot sa te injure,iar dupa un minut sa te sune si sa intrebe,, Deci iesim la plimbare?".
# Prietenul adevarat uita de buna sa dispozitie, atunci cand prietenul sau se simte prost.
# Baietilor, daca vreti sa aflati cum e o fata, atunci laudati-o prietenelor ei.
# Este minunat sa ai un prieten, pe care poti sa-l suni la ora 3 noaptea, sa-i spui ca te simti nasol, iar el va veni si te va linisti.
# Cu prietenii, chiar si un film horror se transforma in comedie.
#Consideri prietena mea cea mai buna, prietena ta cea mai buna? ESTI MORT!
# Prietenii cei mai faini din viata mea, sunt persoanele despre care la prima intilnire te gandesti:,, Doamne, ce fel de nebuni sunt astia?".
#Dintre 2 prietene, una este mereu proasta. Daca nu ai nici o prietena proasta, probabil acum nu vei intelege nimic.
#O prietenie adevarata este atunci cand mergi pe strada si cazi jos, iar prietena ta moare de ras si cade alaturi de tine.
# Prietena mea stie atat de multe despre mine, incit trebuie sau s-o omor sau sa prietenim pana la sfarsitul vietii.

# Te-ai fotografiat cu prietena:
Prietena 1: Ce fața...
Prietena 2: Priveste la a mea.
Prietena 1: De fapt vorbeam despre a ta.

# Prietenia este atunci cand scrii,,M-am imbolnavit",iar ca raspuns primesti:,,Ai innebunit?".

#Prietena mea= stiri+magazin de bauturi alcoolice + psiholog,toate intr-o singura persoana.

#- Doar tu esti asa anormala?
-Nu,mai am o prietena.
# E bine cind ciinele ti-e prieten. E rau cand prietenul e caiine...

#Uneori e bine sa te certi cu prietenul/prietena asa vei afla despre tine multe lucruri pe care nici tu nu le stiai.

#Doamne,daca nu poti sa faci ca sa slabesc,fa-ma sa-i plac prietenei!

#Acel moment cand iti auzi glasul pe o inregistrare si te miri cum de poti sa ai in general prieteni.

#Am fost normala,jur,pana nu i-am intilnit pe ei,pe cei care ii numesc eu prieteni.
# L-am rugat pe Dumnezeu sa ma scape de dusmani. Dupa un timp am ramas fara prieteni.
#Acel moment cand spui ceva despre cineva in secret unei prietene,iar dupa cateva minute stie toata tara.

#Cand ne intalnim cu prietenii,ne transformam in cei pe care parintii au incercat sa ne tina mai departe.

#Prietena gaseste mereu timp din timpul de lucru pentru a se intilni cu tine,cea mai buna prietena,insa, chiar uita ca are ore de munca.

#Prietena este omul care isi poate permite sa urle, sa se enerveze, sa se intoarca si sa plece, iar dupa cativa pasi sa se intoarca si sa intrebe:,, Si de ce naiba nu vii dupa mine?"

#Cei mai faini prieteni din copilarie au fost cei ai caror numere de telefon fix le mai tii minte si azi.

#Prietena este acel om care atunci cand iti vede fotografia noua, te critica in toate modurile, insa in comentarii iti scrie: ''Cat de frumoasa poti fi''.

#Cat de dureros e atunci cand tu iti deschizi sufletului unui om pe care tu il consideri ca fiind prieten, iar el te tradeaza.

#Prietenia se termina acolo unde incepe neincrederea.

#Prietenul inceteaza sa-ti mai fie prieten atunci cand obtine ce a dorit de la tine.

| BekeAlexandra a răspuns:

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.
O furtună îmi aminteşte de cât de frumoasă e vara, fotografiile îmi amintesc cât de frumos este să creşti, prietenii ca tine îmi amintesc cât de frumoasă este viaţa!
Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!
Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla.
Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind urland de fericire
Sa spuna ca putem sa o luam de la capat
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Astazi caz, te ridici, maine-ti trece
Iti amintesc ca unde-s 2 puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot,
Ca o prietenie trece si prin FOC. love struck

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,
Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii
De azi si totdeauna, prieteni vei avea,
La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla! love struck

o iUbesc pentru K e de mic prietena mea.
O iubesc pentru ca m-a invatat sa zambesc.
pentru cand lacrimile imi Stergia
pentru cand impreuna ne distram…
te iubesc surioara mea love struck

Si cand impreuNa beam..si Cand fostul iL inseLam…O facem imprEuna…Fink suntem ceLE mAI BUnEd.te iubesc love struck.

| ÎnghețatăLaOrizont a răspuns:

Friends who buy you food ar friends for life.
If we can't connect mentally there is nothing between us.
Less friends, less bullshit.Keep your circle small.