| Ligia_5960 a întrebat:

Hello
as avea o curiozitate
de ce in majoritatea pieselor lui Eminem apare acel MC... de la ce vine?

multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Mc=Maestru de Ceremoni
Mc-ul este acea persoana care tine un discurs care prezinta un eveniment
Li se mai spun Mc si rapperilor
Mc-ul din discoteca este persoana care intretine atmosfera care inspira oameni care le da motive oamenilor sa se distreze, da culoare unei petreceri.

1 răspuns:
| Detanatar a răspuns:

Aceasta este abrevierea a "Master of cermonies". De obicei e acel om care se ocupa de organizarea unui eveniment si tot el il conduce.In hip hop/rap acesta e un artist care compune muzica pentru propriul sau material.