| AoiTori a întrebat:

Am 2 intrebari care ma macina de ceva timp: 1)Daca nu ai voce poti canta la chitara sau eu stiu la ce instrument muzical? 2) Cum iti dai seama ca ai ureche muzicala?

Răspuns Câştigător
| scheisse a răspuns:

1)daca nu ai voce poti canta la chitara (nici eu nu am voce dar iau lectii de chitara)
2)iti dai seama ca ai ureche muzicala daca cineva canta o nota la chitara sau la orice alt instrument si tie ti se pare ca suna fals sau bine depinde (nu stiu sigur cum sa iti explic)

4 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

Pai crezi ca toti chitaristii au si voce? Iti spun eu ca nu e asa. Poti canta la ce instrument vrei, chiar daca nu ai voce. Cat despre urechea muzicala, ei bine, tu nu prea poti sa-ti dai seama deoarece totul e din interior, in schimb afli de la profesionisti.

| AoiTori explică:

Multumesc pentru raspunsuri happy

| mihaela2808 a răspuns:

Nu conteaza vocea deodata ce canti la chitara, pentru ca tu nu canti cu vocea la chitara ci cu mainile si in al doilea rand daca asculti cu atentie o melodie pentru prima data cap-coada iti dai seama ca ai ureche daca dupa ce ai ascultat-o odata o sti perfect cu toate tonurile si chestii din astea din muzica. FUNDA?

| StefanVLY a răspuns:

Ati pot raspunde la prima intrebare
Nu conteaza vocea daca vrei sa cantii la un instrument muzical
Si la a 2 thinking
Du-te la un profesionist credhappy Bafta. funda?