| VecinaDeLa3 a întrebat:

Am si eu o intrebare:nu ati observat ca in muzica romaneasaca de azi(nu ca nu e si in cea straina) este vorba de un singur lucru si sunt aceleasi versuri:ne iubeam, ne-am despartit, m-ai inselat, eu te iubeam/ai plecat cu altul/alta... Si in strainatate versurile sunt mai frumoase, mai seamana a arta sunt ...ma rog, mai interesante. Numai cantecele actuale romanesti sunt la fel. Acum ceva ani muzica romaneasca era mai frumoasa(daca vreti sa ascultati Vama Veche, Holograf, Pasarea Colibri, Compact, Alifantis, Baniciu, Vintila, etc.incercati! nu veti rergreta)

9 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Am o mare rugaminte la tine: te rog frumos sa postezi intrebarea asta, daca vrei desigur: km pot sa pun intrebari daca sunt utilizator avertizat?

multumesc din inima

| ascovit a răspuns:

thinking si la ce gen de melodii te referi?:-D

Eu am observat ca in ziua de azi mai mult se canta despre droguri; alea, aleahee hee.

Specifica si genul. Da, adevarat este ca in multe melodii se vorbeste thinking despre uibiri esuate si nu despre o relatie de lunga durata. :-d. Dar acum mai mult manelsitii silly au astfel de melodii :-D

| ascovit a răspuns:

Aham. :-)

Ce sa spun whistling. Poi constatarea tha e buna. In special l muzica pop...despre asta se "spune". :-( pacat ca ar fi bine sa se cante si despre altceva. Iar "vama veche" si "holograf" chiar au melodii frumoase.;-)

| Sophie90 a răspuns:

Poi daca doar de asta sunt atrasi unii oameni... iubire laughinglaughing

| VecinaDeLa3 explică:

@michelle -multumesc de sustinere.ai dreptate.
@rekii- exista muzica veche de dans f misto.nu trebuie sa pui Inna ca sa dansezi. poti si pe Stayin' Alive
@andreiu-ai citit intrebarea?
@ascovit-majoritatea de la andra/anda adam/altele.si nu ascult manele, ca sa va fie clar.nu trebuie sa fie in romana. dar muzica romaneasca(adica de cantareti romani) cantata in engleza are acelasi continut

| rekii a răspuns:

Da colegu... eu cant la chitara de aproape 1 de zile si cant numai flok. dar iti zic eu la o distractie nu poti asculta nicu alifantis sau pasarea colibrii zi-mi ca am dreptate. funda?

| Doloresidk a răspuns:

Mda...si eu cred ca muzica veche era mai frumoasa puppy dog eyes

[Pacat unde s-a ajuns azi :-s ]

Si videoclipurile sunt de prost gust. Acum 10 ani sau mai mult, ele descriau o poveste.

In zilele noastre, prin videoclipuri vezi numai pitzipoance dezbracate.

| Doloresidk a răspuns:

Andreiu: Daca nu stii, mai bine taci.

| Andreiu_9614 a răspuns:

Probabil asculti doar manele... altfel nu-mi explic...