| EveEveyna a întrebat:

Hey TPU.Ma puteti ajuta cu niste formatii de rock metal? ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Uite aici
Septic Flesh
Cattle Decapitation
Mastodon
Meshuggah
Gojira(sa nu te atingi de albumul Magma pentru ca e un rahat)
Behemoth
Veld
Morbid Angel
Batushka
Mgla
Judas Priest
My Dying Bride
Saor
Sabazius
Electric Wizard

| Metalheadforever666 a răspuns:

Lamb of God,Megadeth,Anthrax,Testament,Exodus,Sabaton,Korn,Judas Priest,Iron Maiden,Avenged Sevenfold,Hammerfall,Epica,Apocalyptica,Meshuggah,Limp Bizkit,Alien Ant Farm, Dream Theater, Opeth, Pantera, Machine Head.Astea sunt cateva formatii din mai multe subgenuri(Thrash Metal,Groove Metal, Nu Metal, Alternative Metal, Djent, Heavy Metal).

| StephanSaiyan a răspuns:

Linkin Park, Skillet, Breaking Benjamin, cel puțin astea sunt preferatele mele, dar mai stiu câteva.

| kmillbee a răspuns:

Avenged Sevenfold, Slipknot, Korpiklaani, Alestorm, Black Sabbath, Black Veil Brides, Bring me the horizon etc. (Diverse feluri de metal)