| anonim_4396 a întrebat:

Hi everybody! Ascultam acum muzica si mi-a venit in minte aceasta intrebare : Cum ar fi viata voastra fara muzica? si ce gen de muzica va place si ascultati? Mie personal viata fara muzica mi s-ar parea oribila, fara rost, pur si simplu fara muzica eu nu as mai fi eu, nu stiu cum sa explic, nu-mi pot imagina viata fara muzica, iar genurile muzicale pe care le ascult sunt : toate in afara de manele, populara, tiganeasca sau orice gen care seamana cu acestea trei, in rest ascult orice. Acum vreau sa aud parerea voastra la ce am intrebat mai sus.

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Viata fara muzica e ca wc-ul fara hartie igienica

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Pentru ca ai crescut cu muzica, dar daca n-ar exista, nu i-ai simti lipsa. Avem muzica in ADN, si e logic, din moment ce unii din stramosii nostri cantau pentru a cuceri o femela. Ai auzit privighetoarea? https://www.youtube.com/watch?v=QG6mfNK45Cw doar masculii canta.

Eu ascult trance, de obicei, dar am perioade in care fac o pauza, atunci ascult deep house, indie pop, chillout, muzica electronica adica.
Una din melodiile trance recent descoperite: https://www.youtube.com/watch?v=FRjB4TCDFfA&t=2m40s

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Viata fara muzica... nu e viata.
Chiar si acum ascult o melodie, pentru ca ma simt nasol.

Ascult muzica in functie de starea pe care o am. Chiar daca ma simt trist ascult muzica trista pentru ca imi amplifica starea. Si nu vreau asta. Doar ca... asa simt ca trebuie sa fac. Nu stiu de ce.

Ai zis ca toate in afara de manele, hm... de ce? Am pus si eu mai de mult o intrebare despre asta in care mi-am exprimat opinia laughing
Pana la urma totul prinde viata cu muzica.
Cand sunt cu prietenii si ne prostim, radem, ascultam manele si restul.
Cand sunt singur ascult rock. Insa nu pun accent pe genuri. Ascult ce ma face sa ma simt... mai "bine".
Ascult tot ce prinde culoare. Tot ce as asculta mereu.
Insa melodia mea preferata este o imagine. Stiu ca suna ciudat. O imagine in care eu stau pe o banca, dand din picioare si din cap, razand, fredonand o melodie, si neavand absolut nici o grija de ziua de maine. Si as repeta acest refren mereu si mereu si mereu. Insa aceasta melodie nu se aude inca sad
O melodie trebuie... savurata laughing pentru fiecare, muzica inseamna altceva.
De ce trebuie sa se termine melodia. As vrea una care tine la infinit happy

| Sociopat a răspuns:

Probabil ca ar fi la fel doar ca n-as mai asculta muzica.
Ascult rock si metal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna happy

Poi...nu as putea suptavietui fara muzica!
Nu exista viata fara muzica!
Muzica este si va ramane pentru mine "un drog personal" fara de care nu pot trai,pur si simplu sunt dependenta!
Toti suntem dependenti de muzica,doar ca poate ascultam genuri diferite!

Ce genuri ascult?!
Toate genurile si cand zic toate ma refer la absolut ce exista in afara manelor si a asa-zisului rock satanist!

Ascult cel mai adeseatongueop,K-pop,Clasica,Electronica(in special dupstep),Rock,Rap, Jazz, Blues, Simfonica, Instrumentala, Biseiceasca...

| MistretulPufos a răspuns:

Mie imi place muzica preistorica, uite ce versuri originale: Oooga chaka ooga chaka, si sunetele de tobe de piatra, ce m-as face fara ea?