| sowhatt a întrebat:

Imi puteti da un acordor online pentru corzi de chitara de nylon?

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

In primul rand, nu exista acordor de acustica, clasica etc.Fie ca sunt corzi de nylon, plastic, fier, bronz, toate trebuie sa fie aceeasi nota.In al 2-lea rand, ar trebui sa specifici daca vrei un acordor care necesita un microfon (sa-ti identifice el cu ce nota suna fiecare coarda), sau unul pe care sa-l folosesti dupa ureche.Si nu inteleg de ce vrei online, dureaza un minut sa downloadezi AP tuner, dupa parerea mea, cel mai bun acordor, dar necesita un microfon.

| HeiligKreuz a răspuns:

Nu cred ca exista acordor special pentru chiatara clasica.Folosesti acelasi acordor pentru toate, acustica, clasica...