| crissti a întrebat:

In cat timp ati invatat sa schimati acordurile la chitara?

Răspuns Câştigător
| Barbie331 a răspuns:

Pai eu nu cant la chitara. Voi cata, dar mai tarziu pentru ca mami zice ca chitara e un pic greu si eu sunt prea mica. Am 10 ani, am implinit pe 1 septembrie, anul acesta(2010). Deci noroc in cautare! Ter rog imi dai mie fundita, plz?

7 răspunsuri:
| Alex >D a răspuns:

Sa le schimb cursiv si fara extra-bazaituri cam dupa 1 luna, dar cele mai simple gen Cadd9 spre G, Am spre Em, daca ma puneai sa trec spre exemplu de la Dm la Bb eram terminat laughing. Intr-o luna ar trebui sa poti cat de cat sa canti o melodie usoara pe acorduri simple.

| anotherhumanbeing a răspuns:

2-3 zile

| anotherhumanbeing a răspuns:

@stormik
nu, doar acordurile, nu si cantat melodii; sa le schimb da, dar nu repede incat sa pot canta o melodie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu exact dar in jur de 2-3 poate chiar 4 saptamani. Oricum ce conteaza? Daca iti place ce faci nu cred ca conteza. Ma rog...asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@anotherhumanbeing
In 2-3 zile ai invatat si acordurile, si sa le schimbi astfel incat sa canti o melodie?

| Danzeise a răspuns:

Nu poti sa ii dai un timp.
Trebuie sa exersezi, uite cum am facut eu, astazi il invat pe Mi major maine pe re minor a doua zi "legam" pe RE si MI...Si tot asa pana cand am invatat acorduri mai multe.Ps daca inveti un acord/zi invatal bine, "dedicati" ziua aceea numai acordului respectiv
P. S. Exerseaza foarte mult si ve reusi!

| Bistritzacity a răspuns:

Pai...depinde de exersare eu am invatat in 1 saptamana...bineinteles eram tot timpul cu chitara in manatongue