| TeoPT a întrebat:

La această întrebare să răspundă cei cărora NU le place rock-ul.
Vreau să vă văd argumentele "De ce nu vă place rock-ul?"
Da, gusturile nu se discută. Nu urmăresc să influențez pe nimeni, fiecare ascultă ce vrea. Vreau doar să vă văd argumentele, pentru că e ușor să spui doar "Urăsc rock-ul"
Mulțumesc

34 răspunsuri:
| dreamer_9385 a răspuns:

Eu sunt rapper nu ascult alt gen de melodie ascult la radio in masina cate o data kiss fm si zic ca Rockul vechi este cel mai bun ascultati Elvis Preslei ala rock adevarat si mie imi place dar rocku din ziua de azi e o combinatie dintre rock si metalica! Deci spun ca toti confunda rockul cu metalica! Salutari si bafta DrEaMeR

| Rubik23 a răspuns:

Salut! deci eu ascult rock si scuza-ma ca ma bag dar numai rezist! amc eva de spus!(am afcut cont, special pentru cei care ne vad...SATANISTI)

| Rubik23 a răspuns:

Pentru VaniLLaDeeJay big grineci tin sa mentionez de la inceput ca eu sunt fan Metallica-Megadeth, deci ma voi referi strict la ei(asta nu inseamna ca nu respect alte trupe legendare! le respect dar nu sunt fan infocat)Bun.sa revin la tine duduiule. tu un baiat care habar n-are de starea precara in care se afla creierul tau. Te rog insistent sa cauti "Enter Sandman" sa vezi cum "satanistul" ala zice "if i die before i wake, pray the Lord, my soul to take"unde e satanismul aici? Tot de la Metallica, luam melodia "Creeping death"care, ca si tematica este la fel ca "alexander the great"a celor de la Iron Maiden.se refera la exodul evreiesc! ceva satanist? nu.Luam o melodie mai dura pentru urechile rafinate care nu suporta "zgomotul"-Master of Puppets care nu este nimic altceva decat o metafora pentru viciu, viciul controlandu-te pe tine ca un PAPUSAR! Luam melodia "Peace sells"-Megadeth, in care trupa ataca foarte puternic sistemul care ne manipuleaza! ceva satanist aici? sau tu cumva te simti liber? luam melodia "holy wars"-Megadeth in care versurile sunt astfel:"brother will kill brother, spilling blood across the land! KILLING FOR RELIGION, SOMETHING I DON'T UNDERSTAND! DO YOU KILL ON GOD'S COMAND?"ce e satanist aici? este purul adevar! religiile au adus atrocitati omenirii si ca Jhon Lennon te intreb, nu era oare lumea mai buna fara RELIGII? apropo. Jhon Lennon era "rocker" dar nu urla si nu dadea cu chitara de pamant si nimic din astea.era un stil de rock! o alta melodie Megadeth-"Hangar 18"-melodie in care trupa ataca America pentru secretele tinute in acea zona interzisa din Nevada(parcathinking)fiintele extraterestre persecutate acolo DEGEABA si multe alte experimente odioase ale omului. ce e satanist in tot ce ti-am spus eu? daca il ataci pe dumnezeu nu inseamna ca esti satanist! doar ca tu ca om cu inteligenta ceri niste raspunsuri! Laum si ACDC, trupa care e acuzata ca are initialele de la AFTER CHRIST/DEVIL COMES...asta e polologhie pentru cei cu creierul neted.au melodia "highway to hell". sa fim seriosi.chiar crezi ca aia merg spre iad pe o autostrada si ii cheama si pe rockeri? inainte de a scrie ceva MAI GANDESTE-TE! INTREABA-TE! si asa poate vei ajunge sa faci activitatea aia mizerabila.stii tu la ce ma refer.sigur stii! of bine iti zic.sa citesti...

| wrongaholic a răspuns:

@VaniLLaDeJay: stii.cand asculti (un gen de muzica) rock trebuie sa stii neaparat si limba (engleza, de regula) altfel normal ca nu ai cum sa pricepi mesajul:))te-ai gandit la asta? si daca tot afirmi ca aia de "da cu chitara aia de pamant fara macar sa stie 3 note muzicale" atunci canta tu ca ei. exemple? jimi hendrix,led zeppelin, slash, igor presnyakov.
http://www.youtube.com/watch?v=bozbet6uko8&feature=related sau http://www.youtube.com/watch?v=0XYWblUqU0s&feature=related
pariu ca nu o sa ai rabdare sa asculti melodia pana la capat? :))
pai exact, ce sa-ti placa la un om cu plete si mustata care canta la chitara cum n-ai putea tu niciodata sa canti? mai bine asculti ceva mormait de o incapabila narcisista neevoluata afoana (i.n.n.a) care "stie" si limba engleza si romana
well.i'm done here now go along and die :D
sa-ti traduc? lasa.pentru asta exista google translate pentru inna si pentru cei ca tine:D
a da, sa nu-ti uiti funda: _ | _