NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

La ce instrument muzical v-ar plăcea cel mai mult să ştiţi să cântaţi? Ce instrument muzical credeţi că vi s-ar potrivi cel mai mult?
Deşi tentaţii sunt multe, a mea de pe primul loc cred că e saxofonul. Sunetul, atitudinea, atmosfera, flexibilitatea libertăţii de a improviza, transportarea uşoară şi posibilitatea de a cânta oriunde, orice, fără constrângeri, senzualitatea formelor, vibraţiilor, emoţiilor transmise...mă încântă totul.
Ca exemplu: http://youtu.be/p5EM9SjLiv4
Pentru voi ce instrument este ca şi făcut pentru voi, dacă există?

70 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dghjhfgk a răspuns:

La pian

| Dactor a răspuns:

Eu cânt la vioara de 6 ani şi acel sentiment pe care ţi-l degajă instrumentul este extraordinar. Parcă pot să exprim cântând nişte sentimente pe care în alt mod nu al putea să le exprim. Pentru mine orice instrument este frumos, dar eu am fost atras de vioară. Apropo, eu te-aş sfătui să începi să cânți la instrumentul care te atrage dacă nu ai început deja şi ţine minte: niciodată nu este prea târziu! Oricum mă bucur că am întâlnit pe cineva care a putut să descifreze sentimentele emise de un instrument.
O zi minunată să aihappy

| NOname explică (pentru Dactor):

Mulţumesc, de asemenea. : )

| Dactor a răspuns (pentru NOname):

Mulţumesc şi euhappy

| Simona101 a răspuns:

Mie mi s-ar potrivi pianul. sa va spun si de ce. Stiu sa cant deja la el.

| NOname explică (pentru Simona101):

laughing Bun argument. Bravo!

| Tiberius19 a răspuns:

Mie, mi-ar placea sa invat sa cant la chitara, si, cred ca acesta ar fi instrumentul ce mi se potriveste.Ar mai fi si pianul sau orga, dar mai degraba ar fi chitara.Nu stiu de ce, dar simt ca acesta e instrumentul meu.

| Andronik_Eugenika_1999 a răspuns:

Imi plac mult instrumentele cum ar fi chitara sau pianul! Dar daca as alege din astea doua asa alege pianul, un instrument misto!

| Pisicutzasmile123456 a răspuns:

Eu cant la pian si flaut dar mi-ar plăcea sa invat si vioara