| Yonutz4491 a întrebat:

La un korg pa1000 unele clape se aud mai incet decat celelalte. Cum reglez volumul?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal, am o yamaha psr-e423 si toate clapele se aud la acelasi nivel.Tin sa mentionez ca am mai avut o orga mai demult si la fel toate clapele sunau la fel de tare. Poate ma insel dar iti recomand sa cauti un service de specialitate, s-au dus anumite clape(ele sunt un fel de contacte foarte sensibile, daca se da prea tare in ele, dupa o vreme trebuiesc inlocuite)La clapa se canta delicat, nu e ca la pian cu forta. Bafta!