| anonim_4396 a întrebat:

Lora este romanca? Dau funda +vot. Lora care canta no more tears

Răspuns Câştigător
| DreamingAloud a răspuns:

Da este romanca. A facut parte din trupa Wassabi.

6 răspunsuri:
| BrunetteClaudia a răspuns:

Lora

Laura Petrescu (n.23 Iulie 1982) este o cantareata de muzica pop-dance din Romania. Lora s-a nascut in Vaslui,Romania si a absolvit liceul "Sfanta Maria" din Galati. Lora a devenit cunoscuta in Romania o data cu participarea la concursul TV STAR FACTORY, in anul 2004, insa au fost necesari inca 2 ani pentru a se lansa in industria muzicala. In anul 2006, s-a infiintat formatia Wassabi, sub indrumarea celebrului Marius Moga. Wassabi s-a lansat cu piesa HAVE SOME FUN WITH 21, imnul Radio 21 din acel an. Fetele din formatie au lansat mai multe piese in 2007, cu speranta de a reprezenta Romania la concursul international de muzica EUROVISION.Desi piesele lor au fost votate, ele nu au reusit sa-si implineasca visul. Pe data de 1 Aprilie 2009, Lora se retrage din formatie, pentru o cariera solo. Dupa 8 luni,Lora participa la selectia nationala EUROVISION, cu piesa COME ALONG, cantata in duet cu Sonny Flame.COME ALONG a strans 10.000 de voturi,dar insuficiente pentru a reprezenta Romania la concurs. Lora nu s-a descurajat si a cantat impreuna cu Sensor in deschiderea concertului formatiei FAITHLESS,din Bucuresti. La inceputul anului,ea lanseaza piesa HOT SPOT, o colaborare cu Phelipe. Piesa beneficiaza de un videoclip, la care s-a lucrat aproximativ o luna.HOT SPOT a avut parte de succes pe Internet, insa nu si la radio. Spre sfarsitul lui 2010, ea incepe o colaborare cu Adrian Sina,liderul formatiei Akcent.Ei lanseaza piesa MY PASSION, ce s-a bucurat de un succces extraordinar nu doar in Romania, ci si in in alte tari. Piesa a fost lider de top mai multe saptamani consecutive.Videoclipul a adunat peste 14 milioane de vizualizari pe youtube.com.In videoclip apar modelele Ana Stefanescu si Silviu Tolu. La inceputul anului 2011, Lora a lansat piesa NO MORE TEARS, realizata tot cu ajutorul lui Adrian Sina.Atat piesa, cat si videoclipul sunt printre cele mai apreciate.In luna aprilie a anului 2011, ea a lansat piesa FALL IN LOVE TONIGHT,ce a urcat in scurt timp, pe locul I in Turcia, si in alte tari.

| romyna1998 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este romanca si s-a nascut in vaslui
sper ca te am ajutat pup

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Da, e romanca daca nu era nu mai aparea la "neata cu razvan si dani "

dai funda la cineva?

| dydyutzadragutza a răspuns:

Da este romnka