| Akira a întrebat:

Luna asta ma uit la filme in japoneza si ascult acelasi tip de muzica.
Vreau sa cunosc cultura cat mai multor tari.
Deci, ce trupe sau cantareti japonezi stiti in afara de yamapi, cat-tun, arashi, ai otsuka, SNoW?
Stiu ca sunt la categoria "Muzica" dar:
Ce drame japozene stiti in afara de Kurosagi, Kimi wo Pet, Yamato Nadeshiko, Nobuta wo Produce, Hana yori dando, Hana Kimi?

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Moncherie a răspuns:

Deci trupe japoneze : The Gazette, Nega, Olivia Lufkin, Screw, Antic Cafe, Dir En Grey, Alice nine, An Cafe, Kamijo Yuuji, The kiddie, etc.

Drame japoneze : 0 Goshitsu no Kyaku, 1 Litre of Tears, 100 Scene no Koi, 101st Marriage Proposal, 14 Sai no Haha, Absolute Boyfriend (Zettai Kareshi) (merita vazuta) si daca mai vrei e o lista intreaga aici http://www.mysoju.com/browse/japanese-drama/

3 răspunsuri:
| Akira explică:

Am citit multe manga si am vazut si anime:d

| JustThat a răspuns:

Incearca "4 Minute"
Uite o mel de'a lor :)
Sper sa-ti placa :)

http://www.youtube.com/watch?v=f07vXjZkfjk

| KuroNeko a răspuns:

NANA- drama japoneza, 2 filme sau povestea in anime. Orcum daca te intereseaza Japonia neaparat anime si manga.
Iar muzica si-rock(rock japonez) Miyavi, Sug, An Cafee LM. C.
Ca poasionat de Jamponia ar trebui sa cauti povesti nipone.