| woody_9489 a întrebat:

Nu multi din ziua de azi [ma refer in Romania] asculta rock pe bune. Va place rock-ul / metal-ul? De ce? Si ce formatii ascultati? :] Anul acesta vom gazdui multe concerte de rock si metal [Aerosmith, Metallica, Megadeth, AC/DC, etc.] Mergeti sau ati vrea?

Răspuns Câştigător
| xmellox a răspuns:

Euuu! Ascult rock/metal pentru ca ma reprezinta, in unele melodii ma regasesc. Formatiile care-mi plac : Metallica, Aerosmoth, Megadeth, Slayer, Dimmu Borgir, Cradle of filth, Norther, Led Zeppelin, Ac/Dc, Gorgoroth, Scorpions, Nirvana, Sex pistols, Therion, Nightwish, Within Temptation, Deep purple, Rammstein, Pantera, Judas priest, Guns 'n roses, Manowar etc. Imi doream sa merg la Ac/Dc dar parintii nu ma lasa din nefericire insa la Metallica deja am cumparat bilete si abia astept! love struck

12 răspunsuri:
| amc a răspuns:

Buna in primul rand
Multi din ziua de azi nu asculta rock dar se prefac ca asculta...adica.sunt multe pitzi...sau cocalari care poarta geci de piele(acum au devneit la moda in toata romania)sau skateristraight face. La fiecare metru patrat vad cate unu cu skateri.Aceste persoane "prefacute"le numeste"rokopoance" sau "rokopitzi"laughing). Sunt chiar enervante.Vino in Tulcea sa vezi ce e aiciwinking.
Asa.da.Deci ascult rock cum ar fi:Nightwish, Cradle of filth, Alternosfera, Cargo, pheonix, aerosmith, delain, Nickelback, him si alteleoh go on
Si as vrea sa merg la concertlove struck
pa:*

| woody_9489 explică:

Si eu vreau la Aerosmithlove struck la AC/DC o sa merg, dar la Metallica... nu stiu, as merge daca as stii ca nu canta numai melodii de pe ultimul album. Ar fi minunat daca ar veni si HIM. dar nu vin. iar eu raman cu buza umflatastraight face a, da, uitasem. o sa vina si Rammstein.

| lolitagirl a răspuns:

E adevarat nu multi asculta muzica rock...imi place AC/DC, Metallica, H. I. M si chiar as dori sa merg la unul din concertele Ac/Dc happy

| arrriadna a răspuns:

DA! Cum sa zici ca nu se mai asculta rock? Oki, sa zicem ca eu si barbate-meu suntem "mai invechiti" la 30 de ani, dar am colege si amice de 20-24 de ani si cu care ne intalnim mereu la concerte. Anul asta e chiar un an "bun" din punctul asta de vedere, si mergem de cate ori ne permite bugetul, ba ne luam si copilul daca se poate (musai trebuie sa o ducem la Clapton cu Winwood fiindca ii place f tare, cred ca va fi mai incantata decat la ZZ Top unde dansa in disperare- are 2 ani, rockul de invata si din familie uneori.).

| arrriadna a răspuns:

@ ankasha the damned. Eu n-am avut niciodata geaca de piele si sa stii "spiritul rock" nu tine de asta.
@ woody uite de ce n-am scris nici o trupa, ca rock-ul e f variat. Eu cu barbate-meu avem in comun doar o parte din preferinte. Na, de ex, cum suna Queen, cum suna Serj Tankian; cum suna Haggard si cum suna Sepultura. E o chestie si asta... Metallica va canta, evident, in 3/4 din concert noile melodii.
Daca a fost cineva la Soulfly. Cum il cheama pe baiatul lui Max Cavalera (a candtat in deschidere, ca imi place de mor pustiul si vreau sa mai ascult)?

| gaabitaa95 a răspuns:

Pai da...Ascult Nirvana, Metalica, Slipknot, Truda, Sum 41, Green Day, System of a down, Linkin' Park etc ...Si as vrea sa merg la Aerosmith, Metalica Ac/Dc

| xmellox a răspuns:

Si ai dreptate, nu multi din Romania asculta rock de calitate, sau eventual cica asculta rock dar daca-i intreb o melodie habar n-au. De exemplu este una la mine in scoala, pe hi5 are toate formatiile posibile (la muzica) si o intreb eu la scoala ce asculta si mi-a zis numa` vreo 2-3 formatii (Linkin parca, Evanescence) si arata ca o pitipoanca dar in fine. big grin Mai exista specimene din`astea care vor sa iasa in evidenta.

| isa_9377 a răspuns:

Ah pregeratii mei ac/dc si aerosmith mai ascult pink floyd metallica
si multi multi altii dar as vrea sa merg si eu la unul dintre concerte din pacate nu-mi permit...

| Neacsu_Andrei_1984 a răspuns:

Eu ascult rock/metal pentru ca in aceste muzici ma regasesc, ele nu sunt false, au mesaj si linie melodica, etc.

| iqw a răspuns:

Da

| iqw a răspuns:

Am o problema cand citesc ceva de Linkin Park, Green Day etc. si apoi ceva gen "as vrea sa merg la AC/DC", dar in fine.
Momentan ascult mult Motorhead(vreau sa ascult cam toata discografia).
In legatura cu "Big Four"(25-27 iunie) pun pariu ca Rammstein si Anthrax vor face un spectacol de senzatie.