| HeiligKreuzAchtAcht a întrebat:

Ok care e melodia ta preferata de la Iron Maiden? A mea este aceasta:
http://www.youtube.com/watch?v=ZO6giM9UAv0
Nu ma satur sa o ascult \m/! Aveti ceva de comentat la ea?

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu ma pot decide intre Fear of the Dark, Powerslave si Dream of Mirrors.Dar cred c-o aleg pe ultima, melodia asta ma caracterizeaza prin fiecare vers si imi place si instrumentalul foarte mult.De cand am ascultat-o prima data, am stiut ca e favorita mea de la Maiden.

http://www.youtube.com/watch?v=xfjr2XuKxf0

@LastChance: Fan(Ascultator) Maiden caruia sa-i placa Fear of the Dark=pleonasm.Na,ce sa ne faci! E prea buna melodia ca s-o omitem...Ma faci sa ma simt prost, eu n-am decat vreo 80 de melodii. :((

| LastChance a răspuns:

Şi mie-mi place foarte mult melodia asta.
Ştiu că au făcut şi cei la de Children of Bodom un cover după ea.
Am mai multe preferate de la Maiden. Am să o pun pe asta:
http://www.youtube.com/watch?v=_BFXCgm5270&ob=av2e

| LastChance a răspuns:

Devine hot ai? laughing
Da, am toată discografia :->
Eram sigură că o să fie cineva cu Number of the beast. big grin Stai să îi vezi acum pe toţi cu Fear of the Dark-ul. rolling eyes

| LastChance a răspuns:

@AsAsInS, tu ai cam aceleaşi preferate ca şi mine. Bine, eu mai sunt innebunită şi după Can I play with madness, Black Bart Blues, The Alchemist, Dance of death şi Remember tomorrow.

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

LastChance este geniala melodia, iar de la 1:16 devine hot! Oricum imi plac toate melodiile de la Iron Maidenhappy!

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

Snuff,Number Of The Beast este de asemenea una dintre favoritele melebig grin!

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

Cm'on nu da nimeni Run To The Hills; The Trooper, Holy Smoke...Phantom Of The Operahappy!

| HelterSkelter a răspuns:

Die with your boots on