| AvalohAlyn a întrebat:

Regele intregii muzici este Michael Jackson, nu este doar regele muzicii pop.Parerea mea.El a schimbat si a facut din muzica o adevarata capodopera, un adevarat show, un adevarat stil.

Sa nu mai vorbim de MESAJUL SUPERB pe care il au melodiile lui. Absolut toate.

Voi ce credeti?

O melodie SUPERBA cu un mesaj SUPERB
http://www.youtube.com/watch?v=XAi3VTSdTxU

Răspuns Câştigător
| Viseinalbsinegru a răspuns:

Si eu sunt fan MJ! In general toate melodiile lui au un mesaj.Cea postata de tine(Earth song), este o melodie superba cu un videoclip si un mesaj emotionant..Ne arata in ce hal am putut distruge mediul prin vanarea animalelor si defrisarea padurilor....Imi pare enorm de rau ca am pierdut un asemenea om, un asemenea suflet asa de bland si bun...RIP MJ.I WILL ALWAYS LOVE YOU!

6 răspunsuri:
| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Si eu cred la fel.Sunt o mare fana il ascult zi de zi a revolutionat muzica si cineva ca el nu se va mai naste a fost un inger trimis parca de Dumnezeu, iar melodiile lui nici nu mai vorbesc le ador pe toate si da au un mesaj extraordinar de frumos fiecare. Avea un suflet care a fost nobil, ajuta copiii, vroia sa vindecam lumea dar noi cam o distrugem.Il iubesc pe Michael si pentru mine traieste.Voi duce mai departe visul lui acela de a vindeca lumea.R.I.P ♥ :*
Da-mi si mie id tau prin mesaj.

| RyGoLeTa a răspuns:

Daca ar fi sa il descriu as scrie la nesfarsit...
Sa nu uitam ca el este si a fost un cantaret, dansator, producator, compozitor, designer de moda extraordinar.
Ma bucur ca ai simtit acel ceva care il are Michael si sunt foarte fericita ca si aici pe TPU sunt fani.Peace! la fel cum zicea Mike.

| fadnox a răspuns:

Spectacol faceau si cei de la Pink floyd, mesaje, prin cantecele lor, aveau destule, dar stai, astia nu cantau pop...

| Ƨirenia a răspuns:

Da.a fost un om genial.

| Чернобыль a răspuns:

Sunt de acord si Michael Jackson e cel mai tare...este IDOLUL meu.
Nu o sa il uit NICIODATA.

| Andreea0612 a răspuns:

Chiar ma bucur ca mai exista fani Michael Jackson. nici nu are rost sa mai spun ce cred despre el fiindca am prea mult de scris laughing. Eu niciodata nu am crezut ce s-a scris despre el (ca era pedofil, etc etc).
Ps: nu cred ca s-a sinucis, era un om prea bun si bland sa faca asa ceva. cel mai sigur a fost o inscenare, a fost ucis...