| justvlad1994 a întrebat:

Am si eu o problema cu o chitara Jackson King V w/ Floyd Rose pe care am primit-o luni. Am comandat-o de pe guitarshop.ro sau ceva de genu si in mod normal trebuie sa vina setata dar de cand am primit-o face scoate un bazait cand lovesc mai tare ultimele 3 corzi (alea groase) cand cant unplugged(fara amp). Si la alea subtiri se aude ceva usor de tot. Am incercat sa ridic bridgeul dar nu vad nicio imbunatatire ba chiar a 5-a coarda a inceput sa scoata un bazait si mai nasol dar care se aude din bridge de data asta (celelalte seaud din freturi). Am mare nevoie de ajutor multumesc anticipat.

1 răspuns:
| MariusFurduescu a răspuns:

Salut, chitarele sa stii ca nu vin setate, doar daca vorbim de modele de cateva mii de euro. Nu-ti recomand sa te apuci singur sa o setezi pentru ca s-ar putea sa faci niste modificari ireparabile. Cel mai bine este sa mergi la guitar-shop si sa le ceri sa ti-o seteze, pentru au acest serviciu. Vezi aici exact cat costa setarea chitarei http://www.guitarshop.ro/intretinere.php. Mult spor, Marius Furduescu www.the-guitar.ro