| AyAndrei a întrebat:

As putea sa conectez un mixer la o statie. Uitati cum sta treaba. Am o statie, la care sunt conectate 2 boxe. Sunetul care e redat prin statie vine de la un DVD Player. As vrea sa conectez in felul urmator. Boxe - Statie - Mixer - DVD. As vrea sa stiu doar daca se poate. Adica sa trimit sunetu in mixer, si de acolo sa fie trimis in statie.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Se poate cu siguranţă. Totul este să ai cablurile de legătură necesare. Lanţul este acesta : sursa de semnal primară ( microfon, chitară, DVD etc. ) > mixer > staţie şi în final, normal, boxele.

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Bineinteles ca se poate. Trebuie sa te pricepi cat de cat sa faci conectarile. Cu putina atentie se rezolva. Succes!

| AyAndrei explică:

Credeti ca imi ajung 4 cabluri RCA. 2 pentru conectarea Statie - Mixer si 2 pentru conectarea Mixer - DVD?