| draghicidedeth2001 a întrebat:

As vrea sa ma transfer la Dinu Lipatti, sectia canto. In ce consta examenul? La ce materii se da si cand?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de la ce liceu te transferi si ce diferente ai de dat.
Ca sa aflii, trebuie sa mergi impreuna cu un parinte la acel liceu si sa vorbiti cu directorul scolii, pentru ca de el depinde transferul.
Stiu ca, multe licee nu accepta transferuri din cauza ca locurile sunt ocupate si nu se mai primesc elevi noi.
Dar, pana nu mergeti acolo, sa te testeze, sau sa dai macar 1 proba, nu vor actiona in nici un fel, daca nu sunt convinsi ca esti un copil talentat, care merita integrat in liceul respectiv.
Nu ai nimic de pierdut cu vizita la acel liceu, dimpotriva, cine stie de unde sare norocul!