| StroMb a întrebat:

Salut, astept inuraturi/pareri, fiecare parere sau injuratura e bine venita, pentru mine conteaza. Am scris doua piese ( RAP ), nu sunt terminate, tocmai d'aia am pus aceasta intrebare, vreau sa stiu daca ar trebui sa le mai continui sau nu. Multumesc anticipat, dau funda evident.

(1)----------------------------------------------------- -------------------------
L-ai lasat pe el, pentru ala cu bani, esti o c***a fato, nimic altceva
Degeaba esti tu frumoasa, ca el nu vrea sa te vada, l-ai ranit pentru ultima data
Crize de gelozie, multa prefacatorie, pentru ce? Incerci sa dai la actorie?
A pus suflet desi stia ca greseste, oricum stai linistita acum nu te mai iubeste
Sti bine ca te-a iubit, da tu ce ai facut atata timp, doar l-ai mintit
Poti sa-l astepti, cat vrei, sti bine ca n-o sa vina, nu mai vrea niciodata sa vada una ca tine
Il credeai papusa, iar tu ventrilogul, te-ai jucat cu el, pentru el te credeai decalogul, acuma ai altu, fi fericita, la un moment dat si ala o sa se prinda
Pregateste-te ca vine lovitura
Degeaba esti tu frumoasa, daca esti proasta
Daca ambalaju e frumos desenat, da produsu expirat, e nu mai bun de aruncat, findca e un ca... nu, trebuie sa ma abtin sa par civilizat
La cat de mult te-a iubit, felicitari esti singura ce a reusit, sa-i acapareze toata ura, hai striga cu mine hura!
L-ai ranit da ce iti pasa cat timp asta nou, te plimba cu masina pe afara, nu te tine cum te tinea el la o cina romantica acasa
Cu asta ai toale noi de firma, pe cand celalalt strangea bani sa te scoata la film ma
Degeaba, incerci sa negi, ca nu iti pasa, nu poti sa ascunzi asta, ti se vede pe fata
Dintr-o joaca, a inceput sa-ti placa, da nu v-a mai fi niciodata, cum am fost altadata
Ai o inima ca de stanca, da nu uita chiar si o inima de piatra simte cateodata si incepe sa planga
Papuso, nu te mai uita asa urat la mine, sti bine ca l-a durut, in fine
Si nu te-am facut papusa, findca te consider vreo frumoasa, te-am facut papusa findca esti falsa

(2)----------------------------------------------------- -------------------------

Mergand pe strada vad pusti care palmat fumeaza
Spunand ca anturaju e devina, alti i-au indemnat la fumat, ce *****
Esti prost, daca susti ca anturaju te-a schimbat nu-i adevarat
Cunosc pusti, care la 12 ani bautura i-a pus in cap, si ce e cel mai grav in aceelasi interval s-au apucat si de fumat
E atat de misto sa fi unu dintre baieti rai, fara sa-ti pese de urmari
Te uiti in spate fara pic de demnitate, anturaju te-a lasat a plecat
Ti-au baut si fumat pana si ultimi bani, si nu te-au lasat nici macar cu ochii-n soare, pentru ca acum tot ce vezi e numai ploaie
Anturaju te-a lasat, acum ce ti-a mai ramas, un ficat avariat, felicitari acum esti abilitat sa fi in continuare un terminat adevarat
Ti-ai distrus frumusetea tineretii, si sper ca esti constient ca n-o sa apuci sa de bucuri de mandria batranetii
Azi e prima zi in care ai jurat ca te-ai lasat de fumat, si tot azi e ziua in care te-ai reapucat
Uau, atata vointa intr-o singura fiinta
N-ai bani de toale, dar ai bani de heroina, pentru ca placerea la tigara incepe sa se stinga
Aduti aminte, cand ziceai mami tati, cand o sa fiu mare, nu voi fi un drogat, a? Ai uitat?
Cand te-a prins mama ta cu tigari la bucata, era disperata, si tu extaziat, ai aruncat aceeasi replica de *****, mama nu e vina mea, anturaju m-a schimbat
Ba esti nebun, da ce ti-au facut te-au amentitat cu acu infectat?
Nu te uita asa urat la mine, ai uitat, acum doua seri, ca ai fumat si baut pana n-ai mai putut, si cel mai important ai uitat cat de mult ai borat?
Vaca mananca iarba, bou o fumeaza, iar prostu se drogheaza, hai zi-mi tu, ceva cunoscut nu?
E asa de usor, sa dai vina pe anturaj, evident el te-a schimbat
O replica de *****, fumata, expirata, anturaju e devina pentru toate bai frate
Daca cautati scuze, pentru prostia voastra, cautati in alta parte, lasati ochiul sa vorbeasca
Nu-i asa ca anturaju asta libidions te-a dus jos,
Acum te-am lasat, m-a sunat anturajul, trebuie sa plec, sa ma apuc de fumat.

P.s. Va multumesc pentru fiecare parere/injuratura in parte, pentru mine conteaza... Presupun ca sunt nevoit sa dau si funda, asa ca voi da si funda

1 răspuns:
| IngerasulMicutz a răspuns:

Nu prea sunt eu cu rap-ul dar e dragut mai ales ca rimeaza si nu sunt cuvine aiurea bagate..si daca tie chiar iti place sa scrii piese..continua!