| Adr86 a întrebat:

Salut! Caut o melodie de ceva timp si nu reușesc să o gasesc.
In videoclip e vorba despre o fată care merge pe strada(in timp ce melodia se desfășoară)si imparte pliante. In pliant este vorba de o adunare pentru dans iar din toti cei care au primit pliantul doar un baiat s-a prezentat si incep sa danseze sub un pod. La un moment dat sau mereu sunt loviti de o raza de lumina, gen le inspira dansul.
Ofer fundiță!
Mulțumesc!

32 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu cumva e cântată de Gabriel Cotabita?

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Nu e românească.e ceva disco sau pop...

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Cu plăcere dar de unde era să visăm asta că nu zici. "Gen"

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Pai și eu o visez, fara sa stiu prea multe despre ea.ce ti se pare așa imposibil? nu vad rostul comentariului...

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

"nu vad rostul comentariului..."

oboseai să spui din prima că nu e românească?

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Nu te mai obosi sa comentezi, daca nu ai un raspuns la intrebare...ai luat.o pe langa de mult si ar fi cazul sa treci peste!

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Tot nu n-ai lămurit Adițu mamă, spunând "sunt loviti de o raza de lumina" - să ințelegem că era se-fe?

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Imi cer scuze, vina este a mea! nu m.am gandit ca si cei fara imaginatie pot citi intrebarea mea...de ce nu treci peste? nu m.am adresat doar tie.vad ca ai luat.o personal si acum cauti explicatii...imi pare rau ca nu intelegi intrebarea Cotabiță "sf"

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

~ Adr86: nu m.am adresat doar tie.vad ca ai luat.o personal si acum cauti explicatii...~

nu mami, doar eu ți-am răspuns la (eliptica) intrebare. Ceilalti - și bine fac - nu se deranjează să intervină la chestii spuse in dungă, cu poduri raze și... atât

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

" Adr86: incep sa danseze sub un pod"
- probabil era un clip din campania electorală, tocmai ce-l inauguraseră?

| Adr86 explică (pentru sierra1):

E greu sa fii singur?

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Intreb, că tu nu ne spui

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Doamnă,din cauza asta sunteți singură!
talk to the hand (old yahoo emoji)

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Vorba aia, cum zic francezii: may be yes, may be no
Da' cum e cu: "gen le inspira dansul"?

| Adr86 explică (pentru sierra1):

E un fel de gen Eugen.
Miorița laie, laie bucalaie, de 3 zile.n coace, gura nu.ti mai tace?

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Mioriță laie, tu ești din '86?
Oho, e explicabilă atunci ieșirea ta pe arătură!

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Sa ne ferească Dumnezeu de de oameni ca tine!
Da un nr de telefon sa ne auzim, mai bine

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

~ferească Dumnezeu de de oameni ca tine!~

păi cum... și ieșită pe arătură și cu tel-ul in mână?

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Eu nu stiu ce cauti pe site.ul asta...atat de irelevante toate raspunsurile, cu excepția primului raspuns.
Daca duci lipsa de ceva, te pot ajuta.si TPU te poate ajuta.trebuie doar sa ceri ajutor! nu te mai baga in seamă, pe langa subiect.probabil tu esti vecina aia de la 2 care sta toata ziua pe geam si face ordine pe strada?

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Eu nu stiu ce cauti pe site.ul asta...atat de aiuristică intrebare! Pusă doar așa că n-ai cui a te adresa (citește: nu te bagă nimeni in seamă). Corect '86?

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Cum am scris si mai sus, nu ma gandeam la specii ca tine.pentru asta exista site.ul ăsta. daca intelegi intrebarea si poti ajuta, raspunzi, daca nu....treci mai departe.sunt convins ca esti pe toate topicurile acolo. spaima corectitudinii si a opiniilor.inca odată, treci peste! doamnă!

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Treci pește ești tu!

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Pe bune? un raspuns mai pertinent nu ai gasit? ai raspuns doar ca sa raspunzi? laughing)

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Se pare ca viata ta e TPU.viata trebuie sa fie plictisitoare tare, asta denota activitatea ta pe TPU:56k raspunsuri di 2, 5k primul raspuns laughing).
Felicitări, ne bucuram ca te afli orintre noi, dar daca raspunzi cum imi raspunzi simie...get a life, lady laughing)

| Adr86 explică (pentru Adr86):

Iti mulțumesc pentru ajutorul acordat pana acum(not laughing)!
Dar nu mai am nevoie de raspunsuri din partea ta.te rog sa ignori toate postarile mele viitoare, chiar ma pot lipsi de ajutorul tău.
laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

"get a life, lady" - vrei să epatezi cu scrieri in franțuzește?

N-ai reușit

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Eu am scris exact ce am vrut sa zic, dar tu, doamnă la sfârșitul vârstei a2a,intelegi ce vrei...

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Aia cu franceza...păi nu traduci? să nei luminăm și noi...

"doamnă la sfârșitul vârstei a2a,intelegi ce vrei" - tradu-o și p-asta tot intru iluminare!

| Adr86 explică (pentru sierra1):

laughing
Cred ca esti la varsta a3a deja.
Nu trebuie tradus nimic...

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

~nu ma gandeam la specii ca tine... ârstei a2a..varsta a3a deja.~

ce psihOLOG fin zace in tine. Surprize-surprize, doar că dai din bară-n bară.

| Adr86 explică (pentru sierra1):

Surprize surprize. emisiunea anilor 90. Andreea Marin..deci nu ma insel laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Adr86):

Reperele tale sunt prăfuite - la fel ca intervențiile. Dar - mă rog - de unde nu e...