| boborock2011 a întrebat:

Salut la toti, cam cum este teoria la pian, adica pianul se invata mai usor decat alte instrumente, spre exemplu, chitara? si imi mai puteti spune daca esti vreun soft pr tabulaturi pian, adica partituri.
spre ex cum e guitar pro, asa sa fie si pentru pian, mersiwinking

Răspuns Câştigător
| ramilix8 a răspuns:

Pianul nu este un instrument greu. Trebuie doar sa gasesti un profesor rabdator si in 4-5 lectii intelegi ce e cu el si cum se abordeaza. Daca vrei sa inveti rapid sa canti la pian, ia niste lectii de teorie muzicala si invata acordurile. Daca stii sa citesti o linie melodica simpla si stii sa pui acordurile bine, nimeni nu o sa isi dea seama exact cat pian stii. @Cristinuta: nu vorbesc de pian la nivelul unui pianist concertist, vorbesc de ce ii trebuie unui amator, sau chiar unui viitor clapat intr-o formula.

1 răspuns:
| Fluturash_3549 a răspuns:

Pianul este un instrument ff greu...la fel toate celelalte instrumente.trebuie sa le intelegi si sati placa ca sa le sti...winkingsoft pentru pian nu stiu.srry.