| kostyyy26 a întrebat:

o intrebare pentru cine stie sa-mi explice si mie ceva pe plan audio:din pc plec cu jack la o combina la intrari, la iesiri plec cu alte jack-uri intr-o statie, la care am legate 2 boxe profesionale de cate 300w si din boxele astea am mufa de iesire pentru a le adauga cate un satelit(ceva de genu) dupa parerea mea boxele astea mari sant doar de bas(cred), deci mai leg ca sateliti alte doua boxe de cate 100w.intrebarea mea estebig grine ce nu se aude bine?(ca si cum boxele nu fac fata). statia mai mult de 150w nu cred ca scoate,daca las doar statia se aude incet, daca bag si statia si combina in acelasi timp cand dau mai tare nu se mai aude bine, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Frate nu prea am inteles eu ce vrei sa zici dar de ce nu legi statia la pc si boxele alea de 300w la statie si nu te mai complici cu combina aia.

| rutanklan a răspuns:

Ia-ti un amplificator