| Lupu_Răzvan_1998 a întrebat:

O statie Behringer EP 2000 EUROPOWER face fata pentru 2 boxe Behringer Eurolive VP2520? Rog seriozitate si multumesc anticipat!

1 răspuns:
| nelyjoly a răspuns:

Salut.Uita-te in specificatii iesire ohmi amplificator si boxe. Daca ai amplificator de 4 ohmi si boxe de 8 ohmi nu se intampa nimic decat se aude la jumatate din puterea boxei. Se poate intampla o incalzire cand folosesti boxe de 4 ohmi pe amplificator de 8 ohmi, in acest caz nu folosesti volumul amplificatorului la maxim. Stai linistit Behringer EP 2000 EUROPOWER are protectie impotriva suprasarcinii. Indicat ar fi sa aiba o valoare egala a impedantantei.