| WhiteTiger a întrebat:

Salut, sunt o mare fana a muzicii clasice, mai ales cea de vioara.Imi puteti recomanda astfel de cantareti contemporani?

5 răspunsuri:
| BountyLoverXD a răspuns:

Pai Yiruma, ii foarte fain cum canta, (ii la pian) mai ales Rivers flows in you, ii suuuper melodia, sau Hans Zimmer, cel care a compus melodiile de la piratii din caraibe.

| i86e2 a răspuns:

Banuiesc ca te referi la compozitori moderni dar nu prea cunosc, desi imi place si mie muzica clasica. Apocalyptica mi se par interesanti, dar canta la violoncel, nu vioara.

| Robertofachiru a răspuns:

Fuego sau Florin Salam.

| medeelyna a răspuns:

Nigel Kennedy, Alexandru Tomescu, Alexandre Rybak, Paganini, G. Enescu, Antonio Vivaldi, Bach, Brahms. Acestia sunt preferatii mei sper ca te-am ajutat.

| Dragan_Catalin_1995 a răspuns:

George Enescu, Antonio Vivaldi... si multi alti