| FlorinRbt a întrebat:

SALUT TPU! Cecredeti ca e mai bun pentru muzica un sistem home cinema sau sistem audio?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu cred că un sistem audio e mult mai bun.
Bye! happy

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Un sistem audio care pe langa boxe sa contina si un equalizer, player, amplificator. Sistemul Audio este pentru audio si tot ce tine de el. Sistemul Home Cinema este special pentru filme. Filmele de astăzi au interval dinamic-moale, dialogul (din film) este amestecat cu canalul central, efectele surround sunt înconjurătoare (din boxa in boxa de la d->s sau invers), precum și cererile de bas profunde pot fi extreme. In principiu sunt multicanal, muzica nu este.