| Nidameow a întrebat:

Tin sa mentionez ca sunt baiat si am 15 ani (vara asta fac 16).
As dori sa aflu daca pot de la varsta asta (avand in vedere ca nu am inceput de la o varsta frageda) sa ma apuc de cantat, nu neaparat cu vocea, si la un instrument cum ar fi chitara. Imi place foarte mult muzica rock / metal si in domeniul acesta as vrea sa incep. Chiar sunt curios daca as putea, si ce ar trebui sa fac.
Multumesc anticipat pentru orice raspuns happy

Răspuns Câştigător
| brioșicaviolet23 a răspuns:

Dacă ai voce sau te pricepi sa canti la instrumente, de ce nu? Dacă vrei să canti la chitara, poti lua lecții, plus ca nu mi se pare deloc greu sau ceva. Cu vocea, nu știu dacă ai voce. Dacă îți dorești să canti cu vocea poti merge la lecții de canto si in timp iti vei da seama daca iti place sa canti si daca vrei sa continui. Sper ca te-am ajutat