| CribSeb a întrebat:

Salutare,

Acord funda celui mai complex raspuns!

Ce instrumente sunt necesare pentru un studio de muzica in camera si ce fond financiar necesita? Pentru inregistrare si tot ce este nevoie pentru a scoate o piesa.Astept raspunsul cel mai complex pentru a acorda funda.

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

E foarte, foarte mult de scris, cauta pe www.rgc.ro topic-uri cu intrebari asemanatoare, sau posteaza tu intrebarea, pe TPU nu cred ca o sa se gaseasca prea multi sa-ti raspunda. Ti-as putea raspunde si eu la niste intrebari, de genul ce instrumente sunt mai recomandate pentru a iesi cat mai ieftin si cat mai performant, dar sa dau un buget aproximativ mi-e aproape imposibil, depinde unde vrei sa ajungi, ca o piesa pun pariu ca si acum poti inregistra cu ce ai prin casa.

1 răspuns:
| Anonimeueu a răspuns:

Pai depinde la ce nivel vrei sa ajungi cu piesa... daca e o prima piesa nu merita sa investesti fara sa vezi cat castigi din asta. daca vrei doar un program de inregistrare mai complex cauta Audacity sau SoundPad..sunt free si sunt foarte bune pentru un inceput