| Addiction_8089 a întrebat:

Ei bine, am o chitara acustica in casa care sta de un an de zile degeaba. Vreau sa invat sa cant la ea, dar nici sa'i fac gaura in buget mamei ca sa puna un profesor sa ma invete nu vreau. V-asi fi recunoscator daca mi-ati recomanda niste site-uri de unde as putea invata online.Multumesc!
Apropo: va rog sa fie cat mai explicite pentru ca nu prea stiu cum sta treaba cu acest instrument :-s

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kiddutssa a răspuns:

Uite: http://www.youtube.com/watch?v=xD2H5NgYUoE&feature=related este foarte simplu si o sa intelegi exact ce si cum;) trebuie doar sa vrei sa inveti. Nu iti lua inca o chitara. Incearca cu cea veche mai intai si apoi daca vezi ca te atrage si se prinde de tine poti sa te apuci sa strangi bani de una noua;) Mult spor!

| adina_4425 a răspuns:

Incearca aici...eu de aici am invatat sa cant la chitara si ma descurc destul de bine :D
http://cursuridechitara.blogspot.com/2008/01/lectia-1-acordurile-g-c-d.html