| laurentiu1122 a întrebat:

SalutTPU
Sunt foarte bun la muzica si as vrea sa ma dau la lectii de chitara ca a si voce. Dar daca vreau sa merg la lectii trebuie sa-mi cumpar mai intai chitara. Dar parintii au zis ca peste un an as putea sa ma apuc, dar eu vreau neaparat acum. Cum trebuie sa-mi conving parintii ca sa-mi cumpere chitara? Vreau cat mai multe raspunsuri pls.Multumesc

4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Este foarte important.Trebuie sa ii convingi. Talnetul tau nu se poate irosi.
Ar fi bine daca ei ti-ar cumpara chitara pentru ca asa ar realiza si ei ca ai talent.
Ar fi bine daca ai aduna bani si ai cumpara-o tu, dar poate parintii tai s-ar certa de ce ai cumparat-o.
Ai putea sa aduni banii si apoi ai putea merge sa discuti cu ei.Sa le spui ca tu ai banii si vrei sa o cumperi.
Trebuie sa te inteleaga.
Parintii mei m-ar intelege.

| laurentiu1122 explică:

Nu stiu

| laurentiu1122 explică:

Va multumesc foarte mult de raspunsuri.Cred ca o sa ma ajute.
Astept si alte raspunsuri pentru imi salva talentul.plizz plizz plizz

| Krys_6628 a răspuns:

Prietene la mine a fost la fel eu imi caut de unde sa cumpar sunt 2 metode:
1. Poti strange bani si iti iei singur chitara(mai bine este daca ii ai deja stransi eu i-am convins pe ai mei sa imi ia iti zic imediat)
2. Poti sa le spui ca daca iti iau nu va fi o risipa pentru ca tu o sa te tii de ea dar in acelasi timp iti vei metine notele de la scolala(daca sunt bune) respectiv le vei creste
Daca nu merge asa cred ca e imposibil. funditapuppy dog eyes?