| Florin6996 a întrebat:

URGENT! Artistii de genul:Migos,xxxtentacion,blake,post manole,quavo,lil pump etc... Inregistreaza acasa la ei sau la un studio? Adica as vrea sa ma apuc de chestia asta si nu stiu daca sa cumpar eu microfon, sa invat mix/master sau sa dau bani la un studio unde sa inregistrez?(si sa mii se faca si mix/master)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In studio fiecare, nu ai cum sa faci singur in casa o munco asa. Adica ai cum, dar i nstudio ai mai multi oameni pe care sa te sprijini si stii ca nu tu trebuie sa faci un beat si sa setezi tot incat sa se auda bine, chestii de edit.