| GhostBehindTheDoor a întrebat:

Va place Led Zeppelin-Stairway to Heaven?happy Daca da, ce va place la ea?

11 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Ce nu ar trebui să-mi placă la ea: faptul că toţi terminaţii răcnesc din laringe că asta-i cea mai bună melodie rock, deşi nimeni nu poate să-mi spună exact de ce crede asta.

Ce-mi place la ea: că-i cântată de LZ.

| thegatekeeper a răspuns:

Partea mea preferata e solo-ul, dar nu ar mai avea acelasi farmec scos din context, desigur. Este o melodie complexa, cu versuri interpretabile, care transmite mult. Mi se pare pur si simplu geniala, alaturi de altele de la Led Zeppelin.

| RockNbeer a răspuns:

Ca solo-ul il face Jimmy Page

| NoShit a răspuns:

Una din melodiile alea care te prinde în profunzime încă din început şi care se camuflează pe orice stare de spirit. E o capodoperă.

| fadnox a răspuns:

normal ca imi place, e foarte linistita...

| Aneurysm a răspuns:

E o melodie super calmă. Pură. Liniştită... PERFECTĂ! 1!

| vivigreen a răspuns:

Pur si simplu e o melodie linistitoare, calma si cu specific led zeppelin. O iubesc, cum iubesc si aceastra trupa veche, nonconformista.E un sentiment sincerwinking funda?

| vivigreen a răspuns:

Ascult ce imi place si cand imi place.Ce conteaza pentru tine oricum?

| JoanJett a răspuns:

Ador melodia asta. E atat de ..geniala. Versurile sunt superbe, una dintre cele mai bune melodii. Pot sa spun ca este printre preferatele mele.

www.authentic-rock.blogspot.com

| NeguraCarpatilor a răspuns:

Imi place pentru ca atunci cand o ascult ma linistesc si oarecum ma simt mai impacata cu mine insumi, iar instrumentalul este absolut genial.
Aceste melodii sunt nemuritoare, simt ca le pot asculta la nesfarsit fara sa ma plictisesc de ele.

| AnotherLastChance a răspuns:

Ce înţelegi prin "tot"? big grin