| Nastia a întrebat:

Voi ce ati alege intre o melodie care sa va puna pe ganduri asupra sensului vietii, ceva cu un inteles adanc, o morala sau o melodie care doar sa sune bine, frenetic, sa va astampare pasiunea pe moment, fara mesaj?

Răspuns Câştigător
| kate68 a răspuns:

Sincer pana acum cateva zile, alegeam numai varianta a doua, dar acum am inceput sa ascult si rock si altele, inainte ascultam numai pop. Dar acum sh hip hop sh rock., adica decat sa ascult "Alexinno ft. Starchild - senorita". acum ascult "Tot mai sus - guess who". am dat doar un exemplu sunt multe. in fine cred ca ar trebui ca toate lumea sa aleaga prima varianta. asa cum am ales si eu, u ce.ai alege?

10 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Clar,as alege prima varianta.O melodie facuta doar sa sune frenetic, pe langa ca n-are niciun mesaj bine definit decat parangheleala non-stop si prost-gust.Pe cand,o melodie buna, gen Three Days Grace-Now or Never(pe care o ascult acum) te face sa-i traiesti versurile si sa patrunzi melodia.A doua categorie de muzica e facuta doar sa stea in mintea ta o vara, sa te faca sa dansezi si altele.Iar toate cantecele din prima categorie le stii si la 40 de ani dupa ce le-ai ascultat prima data.E o chestie de selectie si gusturi aici, nu toti pot patrunde o melodie, si o melodie nu ii poate patrunde pe toti.

| AG a răspuns:

As alege o melodie cu un mesaj puternic. Gen http://www.youtube.com/watch?v=ks6Kiw_PuyI

| Bogdanux a răspuns:

Prima varianta fara sa stau pe ganduri.Cunosc si melodii instrumentale care transmit un mesaj mai solid decat majoritatea hit-urilor comerciale.

| Polaris a răspuns:

Prima, dar sunt melodii geniale care încadrează ambele variante într-un singură.

| Nastia explică:

Eu ascult ambele "genuri"dar inclin spre cele de suflet, cu mesaje induiosatoare sau doar putin miscatoare.sunt genu care plang pe o melodie, mai ales daca am nervi sau ma simt neajutorata, singura.

| AlysaAly a răspuns:

As alege despre viata pentru ca sunt unele care se potrivesc la oricine
exemplu:http://www.youtube.com/watch?v=kZdQLmAIUUs

eu am plans la mel asta

| Șâret a răspuns:

Cineva spunea că uneori, melodiile cu morală sunt mai bune decât hiturile.
Versurile hiturilor îți rămân întipărite în minte, dar versurile melodiilor profunde îți rămân gravate în inimă.
Așadar, eu aș alege prima categorie (a întrebării tale).

| forspeedx a răspuns:

Eu la fel as alege prima varianta din intrebarea ta. De fapt ascult si hip-hop si club depinde dar in acelasi timp iubes si melodile care ma pon pe ginduri despre sensul vieti.

| ViezurE a răspuns:

AlysaAlly
Manea? pe bune? doamne...

Răspuns utilizator avertizat