| dorotich a întrebat:

Voi ce parere aveti despre manele? eu niciodata nu le'am suportat si nu pot sa numesc manelele un "gen muzical"... mie nu mi se pare ca aia e muzicabig grin

Răspuns Câştigător
| winchesters a răspuns:

Manelele "e" naspa si muzica adevarata rullz (n.r. rock, house, hip-hop + alte genuri in afara de manele) (he, he, he)big grinhee hee.
. manelisti = specie cu mari probleme la glanda sudoripara, care sufera grav intreaga lor viata de grandomanie cronica. Se intalnesc cam peste tot (ca si insectele), iar secretia lor denumita sugestiv "manele" produce o toxina ce afecteaza grav aparatul auditiv!laughing)rolling on the floor

11 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Aceeasi parere o am, si de asemenea aceeasi parere o am si despre muzica rap si hip hop happy Pentru ca in general este ascultata de o categorie de oameni cu IQ-ul sub 50.happy

Multi spun ca gusturile nu se discuta, dar consider ca, atunci cand vine vorba de muzica, nu mai tine de gusturi, ci de culturahappy

| AshuraElric a răspuns:

Tin sa mentionez inainte de toate ca ascult rock cu difuzoarele date la maxim, mai ales si-rock (va spun asta ca sa nu trageti concluzii pripite)acum despre manele, este un gen muzical din nefericire, specific oamenilor batuti de soarta(adica romanilor)nu ne place, am vrea sa scapam de el pentru ca e ca un microb (aveti grija de sistemul vostru imunitarlaughing)ni se face rau numai cand auzim primele litere spuse cu acel accent specific, dar de asa suntem noi anti-fanii. Daca tot am dreptul la opinie de ce sa nu mi-o spun, sfatul meu este sa nu mai iesim din casa pentru ca aerul pe care-l respiram este infestat (totusi de unde isi iau manelistii astia numele de ''scena''?). Prin raspunsul meu nu intentionez sa jignesc fanii acestui gen muzical (pentru ca e un gen)nu ma dati in judecata pentru ca mi s-a cerut parerea, va respect gusturile (daca si voi le respectati pe-ale mele, desigur)pana la urma manelistii sunt oameni realisti care stiu ca''...nu ne-am nascut in locul potrivit'', rock-ul mai are putin si moare in scumpa noastra tara, si iata un alt motiv pentru care trebuie sa plecam din aceasta tara, oricum e deja a rromilor

| KatVonB a răspuns:

NU pot sa le suport call meu. Cel mai naspa 'gen muzical' ever!

| Daniel7up a răspuns:

Eu cred ca este poluare fonicawinking

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Nici eu nu le suport... deci naiba ma apuca cand le aud sunt INSUPORTABILE. si in nici un caz manelele nu sunt muzica ...manelele e tiganie pura! ce bine ar fi daca nu ar exista! doamne ce frumoasa ar fi lulea fara fomistii aia de manelisti! big grin laughing

| Ella_1266 a răspuns:

Buna.
Nici eu nu le suport.Nu e de calitate, e muzica pe banda.
Dar nu poti sa te pui cu gusturile oamenilor.Foarte multi romani apreciaza manelele.
"Nu-i frumos ce-i frumos, e frumos ce-ti place tie" proverbele astea.
Pa, pa.

| alexandra_4363 a răspuns:

Sunt de acord cu parerea ta. Mie imi place foarte mult muzica dance, pop.Candva mi-a placut si rock-ul dar acum nu ma mai atrage acest gen de muzica. sper sa asculti si u muzica dance. Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa spui ca maneaua nu e gen muzical?

d unde is inspirate manelele? de la arabi, turci, sarbi etc.

(in afara d versurile alea jegoase)

deci in mod definitiv e un gen de muzica care in alte tari e f respectat deoarece nu au asa versuri.

de ex : am fost in grecia prin cluburi dateau f multe manele. adica melodii specifice p care rromi de aici le-au plagiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa spui ca maneaua nu e gen muzical?

d unde is inspirate manelele? de la arabi, turci, sarbi etc.

(in afara d versurile alea jegoase)

deci in mod definitiv e un gen de muzica kre in alte tari e f respectat deoarece nu au asa versuri.

de ex : am fost in grecia prin cluburi dateau f multe manele. adica melodii specifice p care rromi de aici le-au plagiat.

| matt a răspuns:

Parerea mea este ca manelele sunt pentru rromi si cocalari nu poate fi considerata un gen muzical e o prostie