| LovelyAnna a întrebat:

Voi de ce asculatati muzica? Ce cantareti va plac? Ce genuri de muzica ascultati?

Răspuns Câştigător
| MeDeEa14DeEa a răspuns:

Sincer nu am un gen de muzica preferat.Eu sunt atenta la versuri, si in functie de ele imi aleg melodiile.Dar...in ultimele luni, din cauza melodiilor pe care le ascult multi spun ca nu stiu ce este la moda.Imi place mult muzica in coreeana.
Trupa, mea preferata este B2ST/BEAST.Insa mai sunt si alte trupe si cantareti extraordinari, de exemplu:SHINee, BigBang, G.NA, 4minute ETC...
Apoi, de ce ascult muzica? Pentru ca pe langa faptul ca sunt impresionanta de puterea pe care o are asupra noastra, a sentimentelor noastre, nu pot trai fara ea.Ma linisteste, ma ridica pe culmile extazului si ma cufunda in adancurile tristetii.Este un sentiment extraordinar atunci cand ascult muzica.

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ascult muzica,pentru ca fara sa fac asta,as fi incomplet,ascult ca sa creez, sa ma simt in simbioza cu ce aud, si sa ma eliberez.Imi plac multi, de la Neil Young sau John Denver, pana la trupe de death sau black metal.Ascult toate genurile bune; rock,metal,jazz,ambientala,rap, pop de prin '70, si clasica uneori.Deocamdata ascult bucata asta epica din LOTR:
http://www.youtube.com/watch?v=y0KyhRkgThc&feature=related

| Gorath a răspuns:

De ce ascult muzică? Ca să trăiesc, fără niciun clişeu.Nu ascult cântareţi, ci trupe.Metal,cel mai des black si death.

| allynutsa a răspuns:

Ascult muzica pentru a ma elibera de viata de zi cu zi.Ascult muzica cand sunt trista, cand sunt vesela, cand rad, cand plang.Ascult muzica pentru ca e parte de viata meathinking