| Mary Marry a întrebat:

Voua va place melodia Germaniei de la Eurovision? ce melodie credeti ca ar fi trebuit sa castige? Inafara de Romania, normal ca Paula ar fi trebuit sa castige dar alta tara.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Daca nu Romania, atunci Turcia thumbs up merita din plin, dar in nici un caz Germania! I don't want to see crying
Paula si Ovi au fost impecabili, bestiali, grandiosi! Un show fantastic, incredibil, de-a dreptu' spectaculos! applause thumbs up Bravo, Paula! Bravo, Ovi! applause Au fost fantastici, perfecti (mai frumosi, sexosi big grin, relaxati, mai stapani pe ei...decat in semifinala)! applause Locul 3 pentru Romania este egal cu locul 1 (daca ne numeam Russia sau Germania, eram castigatorii detasatiwinking )! Sau am un exemplu mai bun: daca aveam piesa Germaniei, ieseam pe ultimele locuri, nu ne-ar fi votat nici dracu' oh go on (doar vechea, buna Moldova love struck ). A fost o prestatie grandioasa si m-au facut foarte mandra! applause

Singurul lucru care imi umbreste fericirea, este faptul ca Germania a iesit pe locul 1 angry, din punctul meu de vedere nu-l merita deloc! Era mai firesc sa se claseze in CEL mai bun caz pe locul 5 (si inca sunt foarte generoasa laughing big grin ). Sunt aproape sigura ca victoria Germaniei a fost aranjata, stabilita dinainte. Pacat... Sa le fie rusine! Dar oricum...deja le ESTE! laughing Ati vazut ce fata avea Lena, cand la sfarsit toata sala era in stare de soc ca ea a castigat, nimeni n-o sustinea, majoritatea spectatorilor avea fete triste, revoltate at wits' end, pline de dispret. time out Nu sunt suparata ca suntem pe locul 3, ci din cauza faptului ca Germania s-a clasat in fata noastra pe nedrept angry (Lena are o piesa bunicica si atat! nu e de locul 1, nici de 10 nu e! not listening erau foarte multe piese mai bune ca a ei), insa Turcii au fost cu adevarat buni, ca si noi, si n-am nimic cu ei, chiar ma bucur ca au iesit in TOP 3 impreuna cu noi! thumbs up
Felicitari, Paula, Ovi, Romania!winking applause Mersi pentru aceasta victorie (eu asa o simt, ca pe o victorie adevarata applause )! rose

love struck Multumiri Moldovei (MEREU a fost O DOAMNA big grin love struck applause ) pentru cele 12 PUNCTE (unicele pe care le-am primit anul acesta)! rose Scuze ca noi n-am fost la fel de loiali sad, desi voturile mele personale au fost in primul rand pentru Moldova, care a avut si ea o piesa remarcabil de frumoasa big hug (nu inteleg cum de i-au iesit doar 10 puncte din partea Romaniei it wasn't me ) si abia in al doilea rand pentru Turcia si Ucraina (au fost pe gustul meu). Cel mai probabil juriu' (de parca nu tot din romani e format) ne-a stricat treaba cu voturile. sad Cine stie ce "inteligent" a decis ca anul acesta, vezi Doamne, i-a placut mai mult de Danemarca (o imitatie la ABBA cu un live din finala care lasa foarte multe de dorit). Mi-e rusine pentru situatia creata si tot ce pot sa fac acum, e sa sper ca la anul' nu se va mai repeta. sad rolling eyes

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu m-a impresionat Germania deloc. Dupa parerea mea ar fi trebuit sa se claseze sub noi. Piesa Romaniei a fost buna si merita poate un loc 2 sau chiar 1.Totusi sunt mandru de locul obtinut.

| Elle a răspuns:

Nu e cine stie ce melodia Germaniei. Mie mi-a placut tipa aia din Albania. Avea voce frumoasa.Mai mi-a placut Danemarca.

| UNfriendLY a răspuns:

Moldova mi-a placut! Germania a facut puncte pe ochi frumosi si accent dragut + influente geo-politice

| diana a răspuns:

Cred ca ar fi trebuit sa castige Turcia.

| Caaty a răspuns:

Mie mi-a placut melodia Turciei chiar mai mult decat a noastra.Deci,Manga-We could be the same ar fi trebuit sa castige

| Peto a răspuns:

Pai armenia era un candidatbatting eyelashes dar in niciun caz germania! aia nu era nu stiu ce melodie...

| luuu :) a răspuns:

Pai si Turcia era ok, Danemarca poate...
aaa...si Cipru mi-a placut miebig grin.defapt mi-a placut baiatul care o canta laughing

| mateim12 a răspuns:

Mi-a placut Moldova.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place melodia Germaniei.Este un hit nu o melodie de Eurovision. După România, ar trebui să fie turcii.

maNga - We could be the same

http://www.youtube.com/watch?v=Pdw27j_usP0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-a placut deloc melodia Germaniei(nu are absolut nimic special)pe care o consider una dintre cele mai slabe. Mie cel mai mult mi-a placut Playing with fire(care ar fi trebuit sa castige, dupa parerea meahee hee)dar in afara de Romania, Moldova(o melodie destul de buna)sau Turcia(imi place mult cum suna instrumental).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania a avut o melodie chiar foarte urata...saraca fata era cam slabuta la cantat... locu I cred ca trebuia sa fie intre Ro si Turkie. Melodia nu a castigat pe drept