| KeshaTikTok a întrebat:

Vreau multi cantareti-Rock.
Funda, la cei mai muti!

Răspuns Câştigător
| Emoooo a răspuns:

Salut! Uite aici:Slipknot, Korn, Sepultura, Mettalica, AC DC, Linkin Park, Nightwish, Evanescence, Tokio Hotel, Rammstein, Marylin Manson, Black Veil Brides, Asking Alexandria, Bring Me the horizon, Alesana, Paramore, Flyleaf, Kittie, Downstait, Green day, bullet for my valentine, skindred, Kiss, Lordi, my chemical romance, one republic, maroon 5, coldplay, epica, xandria, sirenia, dope, egypt central, static-x, sum 41, burzum, dimmu borgir, gorgoreth, accept, avril lavigne, we are the fallen, lacuna coil, joan jett, vanillla ninja, depeche mode, scorpions, pink floyd, demons &wizards, skillet, sonata arctica, queen, apocalyptica, bless the fall, three days grace, muse, simple plan, cargo, aia, coma, tiarra, bucium, bucovina, trooper, negura bunget, talisman, voltaj, dalriada, tales of dark, pantera, suicide silence, mona, foo fighters, theory of a deadman, switchfot. ti-am dat si trupe romanesti si screamo. Ai de unde alege. Sper ca te-am ajutat ^^

32 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Deci să înţeleg că vrei să te apuci de rock? Nu ştiu de ce, dar am impresia că n-o să iasă nimic de-aici (având în vedere playlist-ul tău)... Dar na, îţi răspund totuşi, că vreau neapărat să asculţi să vezi cum e. Cântăreţi aşa pe cont propriu nu prea sunt, doar câţiva (doar pe Marilyn Manson şi Alice Cooper îi am acum în minte). Mai mult sunt trupe. Acuma la început eu îţi recomand Three Days Grace, Breaking Benjamin, Escape the Fate, Avenged Sevenfold, Nickelback, Guns N' Roses, Nirvana, Scorpions, Shinedown, Queen, The Pretty Reckless, Skillet... de-astea. Iar apoi mai poţi încerca Velvet Revolver, System of a Down, Metallica, Bring Me the Horizon (mai ales primul album si EP-ul), Megadeth, Disturbed, Rammstein, Children of Bodom, Dimmu Borgir, Slipknot.

| KeshaTikTok explică (pentru itscloudyoutside):

Nu vreau sa ma apuc de Rock tongue

| itscloudyoutside a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Atunci pentru ce ai cerut? laughing

| KeshaTikTok explică (pentru itscloudyoutside):

Ca sa ma documentez tongue " laughing "

| itscloudyoutside a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Mă bucur că măcar te "documentezi", că de-obicei voi ăstia cu dance-ul nu vreţi nici măcar să inspectaţi partea astalaltă de muzică.

| KeshaTikTok explică (pentru itscloudyoutside):

Da...imi place Pop-ul si Dance-ul, nu le am cu Rock-ul deloc.
Dar am zis sa ma documentez si din partea astalal-ta

| adytza0700 a răspuns (pentru itscloudyoutside):

Apus toate trupele care imi plac, mie imi place cel mai mult Nirvana

| wforweirdo a răspuns:

Da de ce nu cauţi pe wikipedia?

| KeshaTikTok explică (pentru wforweirdo):

Pentru ca nu vreau.

| wforweirdo a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Pentru că eşti o putoare, mai exact.

| KeshaTikTok explică (pentru wforweirdo):

Nu draga, nu-s o putoare, MAI EXACT.
Doar ca imi e mai usor asa tongue
Si nu stau sa iti dau explicatii inutile.
Si daca ai de gand sa ma injuri, te raportez, si bine inteles, iti ies ignore.

| wforweirdo a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Eu consider că îţi e mai uşor să dai câteva click-uri pe google şi să scrii "formaţii rock", de aia te-am întrebat de ce nu te-ai uitat pe wikipedia, n-am zis-o din răutate.
Şi nu, nu am de gând să te înjur, chiar nu înţeleg de ce tot mai mulţi oameni îmi spun că sunt foarte răutăcioasă, că mie nu mi se pare deloc. Sunt alţii mult mai răi pe site-ul ăsta.

| KeshaTikTok explică (pentru wforweirdo):

Stiu!
Mi se intampla si mie foarte des. Pentru ca am niste verisori, si cand eram mica ( unul e de varsta mea, altul cu 6 ani mai mic ) ma duceam mereu la el ( Edi, cel de-o varsta ) si ne jucam, radeam, faceam numai prostii, dupa s-a nascut si Darius ( cel cu 6 ani mai mic ), si tot asa, m-am dus numai pe acolo, stateam cu Darius cand matusimea avea treaba, ma jucam, dar cu timpul mi-am dat seama ca ma indeartez de ei, amandoi s-au facut nesuferiti. Si de cate ori ma duc cu mama pe acolo, stau pe canapea, sa ma uit intr-un colt, ba in altul, si imi zice Edi ca sunt ciufuta. Cate o data sunt, cate o data nu, dar nu am cum sa fiu altfel, din moment ce ii supot 2-3 ore...
Si asta datorita faptului ca sunt grasi, ragaie in fata mea, cand mananca chipsuri iau cu mana amandoi de zici ca sunt nemancati, si dupa isi ling degetele, si pun mana pe mouse.

Nu pot sa ii sufar.

Si aseara am fost nevoita sa dorm la ei, credeam ca nu o sa se mai termine seara aia. Dar dimineata pe la 12, cand m-am trezit, a aparut si mama, si am plecat acasa val-vartes.

Hai sa te bag la prieteni!
kiss

| wforweirdo a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Şi eu am un văr pe care nu prea îl suport, dar el cred că nu ştie chestia asta, că eu îmi bat joc de el de câte ori am ocazia, şi el râde ca prostul şi de obicei zice "auzi mă la ealaughing". Are vreo 20 de ani, naiba ştie câţi, şi e manelist. De fiecare dată îmi spune că muzica rock e pentru drogaţi, că el nu suportă rockerii şi că dacă mă vede cu rockeri pe stradă îi bate cică. Are creier de găină idioată, vine la mine cu telefoane (probabil furate) şi mă întreabă dacă nu cumva îmi trebuie.
Mă rog, eu nu la asta mă refeream când am zis că mulţi îmi spun că sunt răutăcioasă, eu ziceam că ei au impresia că eu vorbesc urât, probabil pentru că de multe ori glumesc fără ca ei să îşi dea seama.

| KeshaTikTok explică (pentru wforweirdo):

Stiu ca la asta te refereai!

Tu cati ani ai?
Si iti plac manelele?

Răspuns utilizator avertizat
| KeshaTikTok explică (pentru RockinLife):

Cine esti tu? ...de spui ca esti rau?

| wforweirdo a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Eu 15 am. Nu suport manelele! Tu?

| wforweirdo a răspuns (pentru RockinLife):

Păi din câte am observat îţi cam place să faci mişto de unii.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| KeshaTikTok explică (pentru RockinLife):

Si de ce ai poza cu un " rocer " d-ala de-al tau, la avatar?

Răspuns utilizator avertizat
| KeshaTikTok explică (pentru RockinLife):

Nu te apuci de nici un injurat.
Si tu ai zis primul de " roceri ", de aia eu te-am copiat tongue
Si daca e roker, de ce il ai la avatar, parca nu iti placeau?

Răspuns utilizator avertizat
| KeshaTikTok explică (pentru RockinLife):

In primul rand, tu esti clar retardat.
De unde dq sa stiu eu ca tu esti rocker ba? Ai innebunit?
Daca esti rocker, ce? Cat de faimos poti sa fii? Crezi ca aia sunt mai falsi ca tine?
Care e faza cu " roaceri "? Cat de ne-fals sa fii sa te dai mare cu " roacerii " tai?

Răspuns utilizator avertizat
| KeshaTikTok explică (pentru RockinLife):

Uite, tu nu mi-ai zis mie ca iti plac rockeri, si cu atat mai mult ca esti rocker. De ce sunt retardata?

Daca asculta Nothing Else Matters si poarta tricouri cu Metallica, ce? Sa aculte, si sa poarte. Si ce sa iti dai seama? ...ca sunt rockeri falsi? dupa nume? poate sa il cheme si RockDolf, poate chair o fii rocker. Si tot asa, sa aiba poza cu Rudolf tinand o chitara in mana, poate o fii rocker. De unde stii tu daca chiar sunt, sau nu? Ai vazut tu pe cineva sa poarte tricouri cu Metallica, sa aculte Tokio-Hotel si dupa sa il vezi pe geam ca il asculta pe Salam? Asta e doar o chestie din capul tau, ca sa scoti in evidenta, ca tu " esti rocker " si pe ei sa ii faci sa se simta prost.

Acum...ca mi-ai citit mesajul, sa nu crezi ca vreau sa ma cert happy

wave

| KeshaTikTok explică (pentru wforweirdo):

Sunt niste prosti Salam si Guta, nu ii suport nici pe ei, si nici "muzica" pe care o canta. Niste handicapati.

O taranie manelele. Deci...nici nu am cuvinte! e o idiotenie sa asculti manele.

Răspuns utilizator avertizat
| KeshaTikTok explică (pentru RockinLife):

Nu... sper sa nu te apuci de manele, sa devii si tu cocalar ( sper sa nu ).
Nici eu nu suport manelele, si nici pe Guta si Salam. Cum nu suport increzutii, si sper sa nu te transformi in in asta.

Si am inteles ce ai zis. Doar ca atunci credeam ca esti si tu increzut.

Si acum o sa zic, ce o sa zic:
- nu imi place muzica Rock.
- nu ascult.
- sa nu ma crezi si pe mine din categoria aia
Si recunosc, sunt si anume piese Rock care imi plac. Dar de obicei, nu ascult Rock. Nu imi place de felul ei big grin

Răspuns utilizator avertizat