| Jenga a întrebat:

Buna,
Asadar, eu mi as dori sa fac transferul la un alt liceu cu alt profil, deoarece ceea ce am ales nu consider ca ma avantajeaza, stiu totul despre cum as putea sa ma transfer, iar acum vorbesc strict despre pasii pe care trebuie sa ii urmez, dar parintii mei nu sunt de acord cu acest lucru, considera ca ceea ce aleg eu nu este unul bun pentru mine, desi o pot spune usor, profilul la care imi doresc sa merg m ar ajuta atat de mult in ceea ce vreau mai departe in viitor.
Sunt la un liceu bun, dar profilul ales, liceul in care sunt ma demoralizeaza, streseaza.
Ideea este ca, fiind minora, nu as putea sa depun cererea de transfer fara semnatura acestora si chiar fara acestia verbal, daca m- ati putea ajuta va rog, sfaturi sau orice. Multumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi chiar nu te puteam ajuta, ca nu-ti sunetem parinti si nici tutori legali.
Daca parintii tai nu doresc sa te transferi, inseamna ca au ei motive intemeiate, sa te tina la acest liceu.