| AvalohAlyn a întrebat:

A creat Dumnezeu viata si pe alte planete decat Terra? Voi ce credeti? E posibil?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut, Biblia consemneaza acest lucru, universul este plin de fiinte vi insa singura planeta cu oameni este terra.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod logic, daca este omnipotent, se poate. Daca exista viata si pe alte planete se pune problema de ce nu a stiut de ea!

| MskDesign a răspuns:

Cum putea Dumnezeu sa creeze viata pe alte planete atat timp cat nu a creat nimic pe planeta noastra? Ai vazut cumva vreun extraterestru sa spuna Tatal Nostru? Eu nu am vazut nici macar extraterestrul, ca sa nu iti mai zic de tatal vostru.Inca continuati sa intoxicati lumea cu culturile voastre si cred ca ar trebui sa va reveniti cu picioarele pe pamant, caci acolo in ceruri nu exista paradis, sfinti, ingeri sau alte creaturi fictive.

| NoNameAsdfgh a răspuns (pentru MskDesign):

Si asa o sa continue..Eu sincer m-am saturat..de acesti oameni..care cred ca stiu totul si nu stiu nimic. de unde stiu ei ca Dumnezeu a creat lumea? poate ca a fost creata de extrateresti. Dumnezeu e ca si Mos Craciun.o poveste de adormit copii.

| N0xEterniS a răspuns:

Trebuie sa stii ca, '' viata '' ar putea insemna si o bacterie, un virus, nu neaparat trebuie sa te duci cu gandul la omuleti mici, verzi cu ochii mari si negrii + antene pe cap! La cate planete/sisteme solare exista, as spune ca e aproape imposibil sa nu existe viata si in alta parte decat pe pamant.
Ca a creat-o dumnezeul tau, putin probabil, dar prefer sa nu ma afirm!
Nu poti fi sigur 100% in acest moment, ti-as spune sa te informezi mai mult, chiar daca in acest moment nu o sa aflii adevarul.

| Moryami a răspuns:

Nu, Dumnezeu nu a creat viaţă şi pe alte planete. Terra este singura planetă din univers populată cu fiinţe vii.