| RAY a întrebat:

A nu spune nu stiu nu este mai logic ca a spune da exista sau nu exista?
sau este imposibil sa putem sti?

11 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

''Niciodata nu stim prea mult''

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Da. Din pacate majoritatea cre(s)tinilor nu gandesc asa.
E imposibil sa stim. Unii au impresia ca daca cred ei atunci este adevarat.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Inima pompeaza doar sange, nu este capabila de a gasi nimic.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Dar asta are sens figurat, cand vorbesti despre ceva care cica a creat lumea si pe oameni, trebuie sa folosesti sensul propriu...

| RAY explică:

Desigur ca cred de aia nu afirm nimic, nici nu infirm nimic, pentru ca totul e provizoriu

| RAY explică:

Cei care spun ca stiu totul se cred mari si tari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mare filozof a zis :
Decat sa ai barca si sa nu stii sa zbori, mai bine o bicicleta... da verde.

| DaaaaViiiiid a răspuns:

Ce culoare era bicicleta?

| RAY explică (pentru DaaaaViiiiid):

Care ma?

| DaaaaViiiiid a răspuns (pentru RAY):

Nici una, la misto ca nu am inteles nimic din intrebarea ta laughing sunt mai greu de cap

| RAY explică (pentru DaaaaViiiiid):

Ai cap greu sau esti greu de cap? mai slabeste