| anonim_4396 a întrebat:

Acul Ceasului Apocalipsei, care simbolizează iminența unui cataclism nuclear, ecologic sau tehnologic, a fost dat înainte cu două minute, arătând acum 23h57, au anunțat joi oameni de știință internaționali.

Ceasul sfârșitului lumii (Doomsday Clock) este un ceas conceptual creat la scurt timp după începerea războiului rece și potrivit cu regularitate din 1947 de conducerea Buletinului Oamenilor de Știință din Domeniul Atomic de la Universitatea din Chicago (Bulletin of the Atomic Scientists, BAS) — asociație care cuprinde 18 câștigători ai premiului Nobel — și pe care ora 24 reprezintă apocalipsa, relatează AFP.

Ceasul recurge la analogia timpului ce se scurge până la ora 24.00 pentru a denunța pericolele la adresa omenirii din cauza amenințărilor nucleare, ecologice și tehnologice. Din 22 ianuarie 2015, ceasul arată ora 24 fără trei minute, arată Kennette Benedict, președinta grupului de oameni de știință.
ce parere aveti despre ora indicata?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Deci mai avem de "asteptat" 32640 de ani? Eu zic ca e ok.

10 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Din punctul meu de vedere e o prostie

| anonim_4396 explică (pentru Narcis2007):

Pai nu ma mira.tu esti legiuitorul universului, multiversului si rimei repetate ori libere.de aia se zice ca rumanu s-a nascut poiet si romancele poiate.insa cel de dupa tine ionait are dreptate cred.el nu considera ca e o prostie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da jorpalule, nu zice mai nimeni asta acum, ci Alecsandri zicea atunci ca sa indemne romanul sa scrie. Dupa ce s-a intamplat?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Stii ca Isus, CEl Mai Mare Om Care A trait vreodata pe pamant si care este Fiul lui Dumnezeu, fiind intrebat despre sfarsit, a spus :, dar nu a spus ca el stie ceasul sau ziua, dar ne-a informat despre evenimente si semne (Matei 24:4-14: 2Timotei 3:1-5. ) Iata noi traim perioada de sfarsit a zilelor din urma. Dar, gandeste cat de mult arsenal nuclear detin toate tarile. Daca s-ar declansa un atac nuclear, de cate ori ar distruge viata de pe pamant? Dar cei ce l-ar porni ar supravietui? Desigur sunt amenintari si zvonur, cum a spus Isus. razboaie si vesti de razboaie (Matei 24:7).Insa Dumnezeu Iehova, care a creat Pamantul si viata pe el, nu v-a permite sa se intample acest lucru. Armele lui sunt net superioare armelor lor, iar ora distrugerii oamenilor,, lipsiti de pietate " este sub stapanirea lui Dumnezeu. Impotriva lui nu pot lupta. Ziua lui se apropie Matei 24 :14-22. Dar acea zi nu va incepe pana nu incepe Revelatia(Apocalipsa )17: 1-18!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum nu ma intereseaza, dupa mine poate muri toata umanitatea nu imi pasawinking

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa moara. Si tu faci parte din rasa asta. Nu iti pasa daca traiesti sau mori? In cazul asta, mai diar uatsan, te invit sa bagi mina in priza oleaca.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Sunt in stare sa accept inevitabilul. Nu am de ce sa mi-o fac cu mana meawinking

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Buba cu inevitabilul e ca de obicei nu apuci sa il accepti sau nu. Te prinde si ti-o trage inainte sa il vezi...winking

| Tanasă_Cosmin_1999 a răspuns:

Eu chiar astept apocalipsa si a doua venire a lui Iisus
Caci sau adunat prea multi pagani

| Tanasă_Cosmin_1999 a răspuns:

Cand vad ca mai este un om ca tine parca imi mai revin poti te rog sa imi accepti cererea de prietenie sau sa-mi dai numarul tau?